حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۳۱ ژوئیه . ۲۰۲۰

(آیا ترکیه کشور آرزوهاست)

یکی از شهرهایی که مردم برای سفر یا اقامت در ترکیه انتخاب می کنند، شهر آلانیا ترکیه است. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از مکان های دیدنی آلانیا را شرح دهیم تا تجربه سفر و اقامت بهتر و لذت بخش تری داشته باشید.

اطلاعات اولیه از آلانیا

شهر آلانیا ترکیه حدود 135 هزار نفر جمعیت دارد که در مقایسه با دیگر شهرهای شناخته شده ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر جمعیت کمتری دارد.

اما این جمعیت کم نباید باعث شود تا فکر کنیم که آلانیا شهر جذابی نیست؛ در ادامه مکان های دیدنی آلانیا که گردشگران ترجیح می دهند در ابتدا به آن مکان ها بروند را شرح می دهیم.

شما می توانید برای آشنا شدن با استانبول که پرچمعیت ترین شهر ترکیه هم است، مقاله "جاهای دیدنی استانبول" را بخوانید.

1.      غار داملاتاش

این غار در سال 1948، هنگامیکه برای ساختن بندر آلانیا مشغول به کار بودند، طی اتفاقاتی کشف شد. کارگرانی که آنجا بودند وقتی به درون غار رفتند، از آنچه که در نگاه اول دیدند شگفت زده شدند. از همان موقع دهانه غار را بستند و مکان دیگری را برای انفجار انتخاب کردند.

بعد ها در یک روزنامه ای یک خبر منتشر شد که : "در یکی از روزهای جنگ جهانی دوم، سربازان آلمانی برای محافظت از خود در یک غار پنهان شدند و حتی یکی از سربازان که آسم داشته، درمان شده است."

پس از آن با تحقیق و بررسی مشخص شد که این غار آلمانی مانند همان غاری است که کارگران در آلانیا کشف کرده بودند. غار داملاتاش هم اکنون به عنوان یکی از مکان های دیدنی آلانیا شناخته می شود.

اگر یکی از برهتین هتل های آلانیا را انتخاب کنید، به احتمال زیاد شاتل جذاب و هیجان انگیزی در این خصوص برایتان ارائه می دهند.

2.      قلعه آلانیا

احتمالا شما هم وقتی نام قلعه را می شنوید، به دوران باستان فکر می کنید. این قلعه که مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا است، توسط کیقباد اول در سال 1220 ساخته شده است.

جالب است بدانید که اگر بخواهید بخش رو به دریای قلعه را ببینید باید بلیط تهیه کنید اما اکثر بخش های دیگر برای بازدید عموم آزاد است.

بنابراین باید کنترل کاملی بر هزینه هایتان داشته باشید. آگاهی از تورهای مسافرتی در این زمینه به شما کمک ویژه ای خواهند کرد. مقاله "قیمت تورهای مسافرتی" دانش کافی از هزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد.

این قلعه که حالا به یک موزه تبدیل شده، در 250 متری بالای دریا بر روی یک شبه جزیره منتهی به دریای مدیترانه جای گرفته است. دیوار قلعه 6 و نیم کیلومتر طول دارد و 140 برج و 400 مخزن برای آن در نظر گرفته شده است.

در نهایت در سال 2009 قلعه آلانیا که جزء مکان های دیدنی آلانیا محسوب می شود، ثبت یونسکو شد.

3.      برج قرمز

ساختمان این برج در سال 1226 میلادی توسط کیقباد اول ساخته شد. معمار این برج، ابو علی رها از معماران برجسته و ماهری بود که توانست نظر کیقباد را جلب کند.

نام قرمز به دلیل آجرهای قرمز رنگی است که در ساخت این برج به کار رفته است. ارتفاع این برج حدود 33 متر و عرض آن حدود 12 و نیم متر است.

اگر به این برج نگاه کنید متوجه می شوید که کاملا نظامی طراحی شده به گونه ای که یکی از بهترین معماری های نظامی قرون وسطی محسوب می شود.

از سال 1992 تا 2005 میلادی، تصویر این برج بر روی اسکناس های 250 هزار لیری حک شده بود. برج قرمز یکی از بهترین و زیباترین مکان های دیدنی آلانیا به شمار می رود.

4.      موزه آتاتورک

موزه آتاتورک در خیابان Azakoglu شهر آلانیا ترکیه واقع شده است. این خانه سنتی سه طبقه چوبی دارد و در آن تمام اتاق ها به یک اتاق نشیمن مرکزی باز می شوند.

سازنده اصلی این موزه شخصی بنام Beyri Usta بوده اما تاریخ دقیق ساخت آن مشخص نیست. جالب است بدانید که در سال 1935 زمانی که آتاتورک به آلانیا آمد، در این خانه اقامت خود را فراهم کرد.

در طبقه اول این بنا می توانید وسایل شخصی آتاتورک را ببینید که شامل پیراهن، ژاکت نظامی، شال گردن و لباس خواب وجود دارد. در طبقه دوم هم اتاق هایی وجود دارد که در آن ها مبلمان و اشیاء بومی قرار گرفته است.

این موزه در میان بهترین مکان های دیدنی آلانیا است که گردشگران حتما بازدید از آن را در الویت های خود قرار می دهند.

5. دروازه منحنی

مطابق اسناد فیزیکی که موجود است، زمان ساخت دروازه منحنی سال 1227 تخمین زده می شود. یکی از مواردی که این دروازه را از باقی مکان ها متمایز می سازد، چشم انداز فوق العاده ای است که در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

درواقع می توانید از ارتفاع حدودا 160 متری، مرکز شهر و دریا را مشاهده کنید. منظره زیبای دیگری که می توانید از تماشای آن لذت ببرید، کوه های توروس هستند.

در زمان های گذشته که امکانات وجود نداشت، از این دروازه برای انفجار به منظور اعلام زمان افطاراستفاده می کردند.

اگر به دنبال بهترین هتل هایی هستید که خدمات و امکانات بازیدی فراوانی در اختیار شما قرار دهند، حتما قبل از انتخاب نیاز دارید تا تفاوت انواع هتل هایی که وجود دارد را بدانید. موضوعی که مقاله "هتل های ALL IN ONE در ترکیه" شما را از آن آگاه می سازد.

اگر می خواهید به آلانیا سفر کنید، اصلا این مکان را از دست ندهید چرا که هم میان مردم آلانیا مقدس است و هم بعنوان یکی از زیباترین و ارزشمندترینمکان های دیدنی آلانیا محسوب می شود.

در انتها باید بگوییم :

همانطور که پیش تر گفتیم، شهر آلانیا جزء محبوب ترین شهرهای ترکیه است و قطعا مکان های دیدنی بسیاری دارد. البته در این بین نباید از کنار مکان های تفریحی آلانیا گذشت که حتما در مقاله ای دیگر به آن ها خواهیم پرداخت. بنابراین برای آنکه سفری کامل و لذت بخش داشته باشید، حتما مجله حیاطمون را دنبال کنید.


0 views