حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۳ اکتبر . ۲۰۲۰

برند بکو (Beko)؛ معروفترین برند لوازم خانگی ترکیه

برند بکو (Beko)؛ معروفترین برند لوازم خانگی ترکیه

یکی از چالش‌های موجود در هنگام خرید لوازم خانگی برای منزل انتخاب یک برند خوب و معتبر و با کیفیت است. برند بکو، یک برند معروف لوازم خانگی ترکیه‌ای است که در ترکیه و اروپای غربی شهرت زیادی دارد. اگر ساکن ترکیه باشید احتمال خیلی زیاد نام آن را شنیده‌اید. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی برند بکو می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

برند بکو

بکو (Beko) یک شرکت معتبر ترکیه‌ای در حوزه تولید لوازم خانگی است. این برند معروف که در ترکیه فعالیت می‌کند؛ در سال ۱۹۶۷ توسط شخصی به نام وهبی کوچ که بنیان‌گذارکوچ هلدینگ است در شهر استانبول در ترکیه راه‌اندازی شد. نام بکو نخستین بار در سال ۱۹۵۴ و با استفاده از دو حرف ابتدایی نام بنیان‌گذاران آن یعنی Bejarano و    Kocنام‌گذاری شد. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را با سرمایه‌گذاری در زمینه تولید رب گوجه‌فرنگی و غذای آماده شروع کرد. اما به‌دلیل شرایط پیچیده در آن زمان، گسترش نیافت اما بعد از همکاری با جنرال الکتریک توانست تجارت خود را بهبود بخشد. سپس نام شرکت تولید غذای آماده، از بکو به Beko Ticaret A.S. تغییر پیدا کرد و شروع به فروش لوازم خانگی کرد و سپس در سال ۲۰۰۰ و پس از تشکیل گروه لوازم خانگی هولدینگ آرچلیک، بکو از زیر نام Beko Ticaret خارج شده و تحت عنوان هولدینگ آرچلیک و با نام بکو به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه داد.

تاریخ شرکت بکو

این شرکت در سال ۲۰۰۴ شرکت بزرگ گروندیک آلمانی را خرید و سپس در سال بعد یعنی ۲۰۰۵ با همکاری رقیب خود، وستل سهم زیادی از بازار تولید تلویزیون در اروپا در دست داشتند. بکو در سال ۲۰۰۹ با شرکتی به نام ارپلیک ادغام شد. این اتفاق باعث شد تا محصولات ارپلیک به نام بکو روانه بازار شوند.

این شرکت هم‌اکنون در 23 کشور دفاتر فروش و بازاریابی دارد و محصولاتش را در بیش از 100 کشور به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

برند بکو در حال حاضر اولین برند پرفروش یخچال در اروپای غربی، دومین برند لوازم خانگی برقی و فریزر از نظر واحد فروش در بازار محصولات اروپای غربی و سومین برند پرفروش ماشین لباسشویی، ظرفشویی و ابزار پخت‌وپز در اروپای غربی است.

وهبی کوچ کیست؟

وهبی کوچ (Vehbi Koc)، بنیان‌گذار هولدینگ آرچلیک و برند بکو است. او در سال ۱۹۰۱ در آنکارا به دنیا آمد شد و تحصیلات خود را در دبیرستان آنکارا گذرانده است. او در سال ۱۹۲۶، مسئولیت شرکت پدرش را برعهده گرفت و در کنار فعالیت در حوزه بازرگانی،  نماینده برخی شرکت‌های خارجی مانندFord و Standard Oil  در ترکیه شد. او در سال ۱۹۴۸، با همکاری جنرال الکتریک، یک کارخانه حبابی در ترکیه راه‌اندازی کرد. سپس در سال ۱۹۵۵،  موفق به تاسیس هولدینگ آرچلیک شد. او توانست این شرکت را به برندی اروپایی تبدیل کند که بالاترین سطح کیفیت قرار دارد.

افتخارات و دستاوردهای شرکت بکو

این شرکت بزرگ و معتبر جوایز و دستاورد‌های زیادی را از آن خود کرده است که از برخی از آن‌ها نام می‌بریم.

- شرکت آرچلیک بکو واقع در چین، گواهی‌نامه “کارخانه‌ سبز با بازدهی انرژی بالا” به همراه دو جایزه را دریافت کرده است.

- بکو عنوان “بهترین سرمایه‌گذار ترکیه‌ای” را در “جوایز موفق‌ترین برند ترک” از طرف سازمان شبکه تجارت در لندن دریافت کرده است.

- یکی از محصولات بکو که یک ماشین لباسشویی است عنوان ستاره برندهای تولیدی در بازار لوازم خانگی چین و محصول هوشمند و دوست‌دار محیط زیست را کسب کرده است.

- شرکت بکو عنوان “برند پیشرو در صرفه‌جویی مصرف انرژی سال ۲۰۱۲” را نیز از آن خود کرده است.

- اجاق‌ها و کباب‌پزهای توکار بکو برچسبEST که نشان اطمینان در صرفه‌جویی انرژی است را دارد و این برچسب تنها به محصولات با کیفیت تعلق می‌گیرد.

- خشک‌کن بکو یکی از بهترین محصولات آن است که موفق به دریافت گواهی‌های “بهترین خرید” و “ذخیره انرژی” از طرف سازمانی در انگلستان اعطا شده است.

- یخچال نئوفراست جایزه "طراحی و تولید یک محصول نوین" را در نمایشگاه در برلین دریافت کرد. این یخچال ویژگی‌های متفاوت و جدید ارائه داده است.

- شرکت بکو به‌عنوان برنده “بهترین کارخانه لوازم خانگی” در جشنواره “بهترین شرکت‌های روسیه- ۲۰۱۱” انتخاب شد و در آن سال جزو “۱۰۰ شرکت برتر” در فدراسیون روسیه قرار گرفت.

برای خرید و فروش لوازم خانگی دست دوم...

وب‌سایت حیاطمون شرایطی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم کرده است که شما می‌توانید لوازم منزل دست دوم خود مانند تلویزیون، یخچال، گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ... بفروشید. کافی است به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و به صورت رایگان آگهی ثبت کنید و البته به ازای هر 5 آگهی که ثبت کنید 10 لیر هدیه می‌گیرید. علاوه بر ثبت آگهی شما می‌توانید لوازم مورد نیاز خود را در وب‌سایت جستجو کنید و بنابر اطلاعاتی که در وب‌سایت وجود دارد خرید خود را انجام دهید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی برند بکو، معروفترین برند لوازم خانگی ترکیه‌ای پرداختیم. اما در هنگام خرید لوازم خانگی به چه نکاتی باید دقت کنید؟ در مطالب دیگر از مجله حیاطمون و در بخش لوازم خانه می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.


0 views