حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۱ سپتامبر . ۲۰۲۰

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اگر قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارید باید بدانید که خرید ملک یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در ترکیه است. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

مزایای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه

ترکیه یک کشور مناسب برای سرمایه‌گذاری است. اما چه چیزی باعث شده که سرمایه‌گذاران به این کشور جذب شوند؟

موقعیت جغرافیایی ترکیه یکی از عواملی است که سرمایه‌گذاران اشتیاق بیشتری برای سرمایه‌گذاری در اینجا نشان داده‌اند. ترکیه در مرکز خاورمیانه، آسیا، اروپا و آفریقای شمالی قرار دارد و علاوه بر این پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا است همین موقعیت جغرافیایی، باعث شده تا این کشور در دسترس میلیاردها مشتری، قرار گیرد.

ترکیه همچنین وضعیت مناسب و پایداری از نظر اقتصادی دارد و زیر ساخت‌های آن مناسب و به روز است و البته نیمی از جمعیت آن جوان و تحصیل کرده هستند بنابراین در این کشور نیروی کار مناسب و زیادی وجود دارد. از نظر گردشگری نیز در این کشور سالانه حدود ۱۰ میلیون گردشگر ورود پیدا می‌کنند که آن‌ها از خطوط هوایی، کارت‌های اعتباری، تلفن همراه و اینترنت این کشور استفاده می‌کنند و این باعث افزایش تعداد مشتریان می‌شود.

اما مزیت مهم آن این است که به سرمایه‌گذارانی که بالاتر از یک حد مشخصی سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی یا سپرده‌گذاری کنند، حق تابعیت ترکیه می‌دهند و این باعث جذب مشتریان بیشتری می‌شود.

شرایط خرید خانه در ترکیه

یکی از ساده‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه خرید ملک است. تمامی اتباع خارجی از جمله ایرانیان به غیر چند کشور می‌توانند اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند. البته دولت ترکیه محدودیت‌هایی را برای خرید ملک در مناطق مختلف ترکیه در نظر گرفته که باید آن‌ها را در نظر بگیرید برای مثال خرید ملک در مناطق نظامی ممنوع است.

اگر شما به طور مستقیم در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید مانند شهروندان ترکیه از تمامی امکانات و حمایت دولت مثل کسر مالیات، تخصیص محل سرمایه گذاری و حق بیمه را برخوردار خواهید شد.

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اگر شما خانه‌ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر در ترکیه خریداری کنید؛ شما مشمول دریافت حق شهروندی ترکیه می‌شوید. پس از خریداری ملک شما می‌توانید بلافاصله درخواست شهروندی ترکیه و پاسپورت ترک را انجام دهید که حدود 80 روز کاری به طول می-انجامد. محدودیتی که در این مورد وجود دارد این است که شما حق فروش خانه و ملک به مدت سه سال را نخواهید داشت.

در صورتی که شما خانه‌ای با ارزش کمتر از 250 هزار دلار و حداقل 60 هزار دلار در ترکیه خریداری کنید نیز می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید این اقامت از نوع توریستی است به مدت سه سال اعتبار دارد و این مدت قابل تمدید است.

در نظر داشته باشید که ملاک ارزش خانه، هزینه‌ای است که کارشناسان شهرداری برای خانه تعیین می‌کنند نه هزینه‌ای که شما به صاحب خانه می‌پردازید.

اجاره خانه در ترکیه

شما همچنین می‌توانید از طریق اجاره خانه در ترکیه نیز اقدام به دریافت اقامت کوتاه مدت و توریستی کنید. این نوع اقامت یک سال اعتبار دارد و از ابتدای سال 2020 دیگر قابل تمدید نخواهد بود. برای دریافت مجدد آن نیز باید حداقل مدت یک سال از تاریخ پایان اقامت قبلی گذشته باشد.

آریامان یک منطقه رو به پیشرفت...

آریامان یکی از مناطق روبه پیشرفت آنکاراست که در سال‌های اخیر پروژه‌های ساختمانی زیادی در آنجا انجام شده و باعث شده قیمت خانه در اینجا رشد زیادی داشته باشد در حال حاضر حداقل قیمت خانه‌های نوساز فول امکانات در این منطقه در سال 2020 برای خانه‌های 45 متری و بدون خواب 120 هزار لیر، برای خانه‌های تک خوابه و 65 متری 160 هزار لیر و برای خانه‌های دوخوابه و سه خوابه 90 متری به بالا 195 هزار لیر است.

خرید و فروش ملک در حیاطمون

مجموعه حیاطمون شرایطی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم آورده که از طریق آن می‌توانید در چهار شهر اصلی ترکیه یعنی استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا اقدام به خرید یا فروش ملک کنید. کافی است که به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و به صورت رایگان آگهی ثبت کنید و یا اگهی‌های ثبت‌شده را مشاهده کنید و پس از بررسی‌های لازم اقدام به خرید کنید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به بررسی شرایط لازم برای خرید ملک در ترکیه پرداختیم. اما شما می‌توانید از روش‌های دیگر نیز اقامت ترکیه و حق شهروندی را بگیرید. در مطالب دیگر مجله حیاطمون به بررسی انواع اقامت‌ها در ترکیه و نحوه گرفتن شهروندی ترکیه و همچنین ثبت شرکت در ترکیه پرداخته‌ایم.


0 views