حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۱ نوامبر . ۲۰۲۰

مراحل طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل

مراحل طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل

اگر به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده باشید و در خانه‌ای جدید سکونت داشته باشید احتمالا در حال برنامه‌ریزی برای چیدمان دکوراسیون منزلتان هستید. این مطلب در این مورد به شما کمک خواهد کرد. باید بدانید که چیدمان درست منزل باعث ایجاد حس راحتی و آرامش بیشتری می‌شود و در نتیجه انرژی مثبت بیشتری به شما منتقل می‌شود و لازم است هر چند وقت یک بار دکوراسیون منزلتان تغییر دهید تا محیط زندگی شما از روزمرگی خارج شود. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون درباره بایدها و نبایدهای دکوراسیون صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید:

در این مطلب مراحلی بر اساس اصول زیبایی برای دکوراسیون خانه را ارائه می‌دهیم که تمامی آن‌ها قابل اجرا هستند و می‌توانید با استفاده از این مراحل و خانه‌ای زیبا و مطابق با سلیقه خود داشته باشید که تا مدت‌ها در آن احساس راحتی داشته باشید. باید بدانید که خرید اوازم منزل آخرین کار در دکوراسیون منزل است؛ و در ابتدا باید فضای خود را طراحی و آماده کنید و سپس اقدام به خرید لوازم خانگی کنید در ادامه این مراحل را معرفی خواهیم کرد:

مرحله اول: اندازه‌گیری فضا برای خرید لوازم منزل

پیش از هر چیز شما باید اندازه طول و عرض هر اتاق را اندازه‌گیری کنید و به خاطر داشته باشید که ارتفاع سقف و عناصری که می‌توانند سر راه وسایل و اثاث شما قرار گیرند مانند ستون‌ها، راه‌پله‌ها، رادیاتورها و… را هم در نظر بگیرید. برای اندازه‌گیری پنجره‌ها، فضای دیوار بالا و پایین آن‌ها و مقداری از دیوار که از طرفین می‌خواهید پوشیده شود نیز مهم است.

سپس همه اندازه‌ها را بر روی یک کاغذ یادداشت کنید و در صورت امکان نقشه اتاق را هم بکشید تا بهتر متوجه شوید  و در زمان خرید لوازم منزل این یادداشت‌ها را به همراه داشته باشید. این اندازه‌ها به شما برای خرید بسیاری از وسایل کمک می‌کنند فروشگاه‌های لوازم خانگی معمولا فضای بزرگی دارند و مقیاس آن با منزل شما متفاوت است. چه بسا که ممکن یک دست مبلمان در فروشگاه کوچک برسند اما در منزل شما اندازه مناسبی نداشته باشید.

مرحله دوم: انتخاب سبک دکوراسیون

همه‌چیز به سلیقه شما بستگی دارد است! خانه‌ی شما می‌تواند به سبک سنتی، مدرن، مینیمال، ایرانی و ... طراحی شود این سبک‌ها باید یکدیگر متفاوت هستند و رنگ‌ها، عناصر و المان‌های مخصوص خود را دارند. بهتر است قبل از انتخاب سبک، مطالعه‌ای درباره انواع سبک‌های دکوراسیون داشته باشید و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. البته در انتخاب سبک باید تعداد افراد خانه و حضور کودکان و حیوانات خانگی و سبک زندگی خود را هم باید در نظر داشته باشید.

انتخاب سبک باعث می‌شود تا در خرید لوازم خانه دچار سردرگمی نشوید و تمامی وسایل خود را به اصطلاح سٍت کنید و همه را با یک طرح و رنگ مشخص خریداری کنید.

مرحله سوم: چیدمان اصولی منزل

پس از انتخاب سبک شما باید شروع به طراحی چیدمان کنید. بهتر است که برای هر وسیله جای مناسب تعیین کنید و علامت بزنید تا بتوانید فاصله و فضای میان وسایل را ببینید. دقت کنید که وسایل جلوی رفت و آمد را نگیرد.

با این کار شما می‌توانید قبل از خرید هر چقدر که می‌خواهید جای وسایل را تغییر دهید بدون آنکه زحمت زیادی متحمل شوید و به وسایل آسیبی برسانید.

مرحله چهارم: رنگ‌ها را بشناسید!

انتخاب رنگ‌ها بسیار به انتخاب سبک بستگی دارد. بهتر است که از یک نوع ترکیب رنگی خاص در منزل استفاده کنید تا باعث شلوغی فضا نشود. در این برخی از ترکیب رنگی‌ها را آورده‌ایم تا بهتر درک کنید و تصمیم بگیرید.

رنگ سرخ مایل به قرمز معمولا انرژی متعادلی را به فضا می‌بخشد و هنگام ترکیب با دیگر مانند قرمز بور گندی، آبی سلطنتی و زیتونی درخشش و انرژی را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: با انواع مبلمان آشنا شوید!

رنگ آبی احساس خونسردی و آرامش به فضا می‌دهد و انتخاب این رنگ برای منزل به ویژه اتاق‌خواب بسیار مناسب است.

ترکیب رنگ سفید و خاکستری از دیگر ترکیب‌های محبوب و زیباست. می‌توان در چیدمان منزل رنگ دیوارها را سفید در نظر گرفته و مبلمان را خاکستری برگزید. این نوع ترکیب‌ بندی ظاهری مدرن به منزلتان می‌بخشد.

ترکیب رنگ طوسی و آبی نیز بسیار مناسب است می‌توانید دیوارها را طوسی و مبلمان را آبی انتخاب کنید؛ می‌توانید از آبی کمرنگ و پررنگ هم‌زمان در رنگ ‌بندی مبلمان استفاده کنید.

رنگ کرم و طیف‌های دیگر آن رنگ‌ محبوب برای دکوراسیون بیشتر خانه‌ها است این رنگ را می‌توانید با تمام رنگ‌ها ترکیب کنید.

رنگ سفید طیف گسترده‌ای از طراحان و طرفداران را شامل می‌شود. ترکیبات بسیار زیبا و جذابی در این دسته‌بندی را می‌توان یافت، ازجمله آبی و سفید، صورتی و سفید، بنفش و سفید، زرد و سفید و حتی ترکیب چند رنگ یا مبلمان طرح دار و رنگی با رنگ سفید.

قهوه‌ای از دیگر رنگ‌های پرطرفدار است، که به دلیل تیره بودن، خصوصاً برای مبلمان انتخاب مناسبی است. همچنین از این رنگ در ترکیبات پرده نیز می‌توان استفاده کرد. کرم و قهوه‌ای کلاسیک‌ترین انتخاب‌ در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل هستند.

برای خرید لوازم دست دوم...

وب‌سایت حیاطمون شرایطی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم کرده است که می‌توانند در پلتفرمی به صورت رایگان لوازم دست دوم خودشان مانند مبلمان، فرش، لوازم آشپزخانه، لوازم تزیینی و ... به صورت آنلاین برای فروش قرار دهند بنابراین اگر می‌خواهید لوازم خانگی برای خانه‌تان بخرید و یا آن‌ها را بفروشید کافی‌ست به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و آگهی فروش ثبت کنید و البته به ازای ثبت هر 5 آگهی 10 لیر دریافت کنید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به مراحل و اصول طراحی و چیدمان منزل را بیان کردیم. در مطالب دیگر از بخش لوازم خانه می‌توانید با انواع سبک‌ها آشنا شوید و نکاتی را در هنگام خرید لوازم منزل بخوانید.


0 views