حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۶ اکتبر . ۲۰۲۰

ایمام بایلدی؛ بادمجان شکم پر ترکیه‌‌ای

ایمام بایلدی؛ بادمجان شکم پر ترکیه‌‌ای

ترکیه سرزمین خوشمزه‌‌هاست!

غذاهای ترکی شهرت جهانی دارند و طعم و مزه آن‌‌ها مطابق با اکثر سلیقه‌‌ها است. تنوع غذایی در این کشور باعث شده تا همه مردم جهان غذاهای ترکیه‌‌ای را دوست داشته باشند. در این مطلب از وب‌‌سایت حیاطمون به معرفی یک غذای کمتر شنیده شده می‌‌پردازیم که نام آن ایمام بایلدی است. این غذا تقریبا شبیه به غذاهای ایرانی است و محتوای آن بادمجون پر شده با مواد است. در ادامه طرز تهیه این غذا ترکیه‌‌ای را آموزش می‌‌دهیم. با ما همراه باشید:

ایمام بایلدی چیست؟

ایمام بایلدی (Imam Bayildi) یک غذای دوست‌‌داشتنی برای عاشقان بادمجان است. قدمت این غذا در اصل به دوران امپراطوری عثمانی برمی‌‌گردد و در حال حاضر در بیشتر مناطقی که تحت تسلط عثمانی‌‌ها بودند این غذا طبخ می‌‌شود.

ایمام بایلدی یک نام عجیب است و برگرفته از یک داستانب جالب است. این داستان ترکی درباره یک امام است که همسرش غذاهای خوشمزه‌‌ای درست می‌‌کرد و او در اثر خوشمزگی یک غذا غش می‌‌کند!!! البته این داستان حالت طنز دارد. غش کردن او بر اثر روغن زیاد و دریافتن هزینه درست کردن این غذا بود.

در ادامه طرز تهیه این غذا را آموزش می‌‌دهیم:

مواد لازم برای تهیه یک ایمام بایلدی خوشمزه

بادمجان                    شش یا پنج عدد

روغن مایع یا روغن زیتون                     به مقدار لازم

فلفل سبز                  سه عدد

سیر                          چهار حبه

جعفری                    به مقدار لازم برای تزیین

رب گوجه فرنگی                    یک قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی                           سه عدد

فلفل قرمز و فلفل سیاه و نمک                 به مقدار لازم

طرز تهیه ایمام بایلدی

مرحله اول

بادمجان ها را به صورت راه راه پوست کنده و به مدت نیم ساعت در آب نمک بخوابانید. بعد از گذشت نیم ساعت آن‌‌ها را از آب بیرون بیاورید و با یک دستمال تمیز خشک کنید. بادمجان‌‌ها را داخل یک ماهیتابه مناسب سرخ کنید و داخل یک سبد بگذارید تا روغن اضافی آن‌‌ها خارج شود.

مرحله دوم

برای درست کردن این غذا می‌‌توانید از فر هم استفاده کنید.

فر را روی درجه ۲۳۰ تنطیم کنید تا گرم شود. سپس سینی فر را با فویل و یا کاغذ روغنی بپوشانید و با یک قاشق روغن زیتون کف آن را چرب کنید. اگر تصمیم دارید بادمجان ها را داخل فر بگذارید کلاهک آن‌‌ها را جدا نکنید.

مرحله سوم

یک شکاف عرضی در بادمجان ایجاد کنید و مراقب باشید که بادمجان‌‌ها از پشت پاره نشوند. بادمجان‌‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا زمانی که پوست بیرونی بادمجان‌‌ها خشک و چروکیده شود، سپس از فر خارج کنید و کنار بگذارید.

مرحله چهارم

یک ماهیتابه پهن بردارید و به آن روغن زیتون اضافه کنید. پیازها را خرد کنید و داخل ماهیتابه بریزید و تفت دهید. در ادامه فلفل دلمه‌‌ای‌‌ها را نیز خرد کرده و به پیاز اضافه کنید و تفت دهید.

مرحله پنجم

سیرها را رنده کنید و به همراه گوجه‌‌فرنگی‌‌های پوست گرفته شده و خرد شده به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید. بعد از اضافه کردن فلفل سیاه و نمک در مرحله آخر جعفری‌‌های خرد شده را به مخلوط مواد اضافه کنید و بعد از یک دقیقه هم زدن تابه را از روی گاز بردارید.

مرحله ششم

بادمجان‌‌ها را که از قبل قسمت میانی آنها را شکاف داده‌‌اید با مخلوط مواد پر کنید و روی آن‌‌ها گوجه فرنگی قاچ شده بگذارید و یک قاشق رب گوجه فرنگی که از قبل با آب ولرم رقیق کرده‌‌اید بریزید.

مرحله هفتم

سینی را در فر با دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌‌گراد بگذارید و اجازه دهید تا بادمجان‌‌ها حدود ۳۵ دقیقه داخل فر بمانند تا پخته شوند.

ایمام بایلدی شما آماده‌‌ست !  نوش جان …

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی یک غذای ترکی به نام ایمام بایلدی پرداختیم و طرز تهیه آن را آموزش دادیم. در ترکیه غذاهای خوشمزه دیگری نیز وجود دارد که در مطالب دیگر در بخش غذاهای ترکی می‌‌توانید با آن‌‌ها آشنا شوید و طرز تهیه آن‌‌ها را یاد بگیرید.


0 views