حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۶ اکتبر . ۲۰۲۰

استانبول کارت و کارت موزه چیست؟

استانبول کارت و کارت موزه چیست؟

یکی مهم‌ترین از مسائلی که در هنگام سفر به کشوری دیگر ممکن است به وجود آید هزینه‌های سفر است و شما باید قبل از هر سفر بودجه خود را تعیین کنید و براساس آن از سفر خود لذت ببرید. ترکیه و به ویژه استانبول که شهری توریستی است و سالانه میلیون‌ها گردشگر به آن وارد می‌شوند و لذا دولت ترکیه برای کاهش هزینه‌های سفر و رفاه حال گردشگران کارت گردشگری تحت عنوان استانبول کارت در نظر گرفته تا مسافران از سفر خود نهایت لذت را ببرند. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی استانبول کارت، کارت موزه استانبول و نحوه اخذ آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

استانبول کارت

استانبول کارت یا کارت گردشگری استانبول، کارت هوشمندی است که در ماه مارس سال 2009 رونمایی شد. با داشتن این کارت حدود 20% هزینه‌های شما در سفر را کاهش می‌دهد. این هزینه‌ها شامل همه وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس، تراموا و انواع قایق‌ها، بازدید از جاذبه‌های گردشگری، سرویس‌های آنلاین شبانه‌روزی و اینترنت مصرفی است. این کارت مانند کارت‌های هوشمند دیگر است و به راحتی در کیف پول جا می‌شود. این کارت قابل شارژ شدن است و باید آن را هرچندوقت یک بار شارژ کنید.

خرید استانبول کارت

برای خرید این کارت روش‌های مختلف و متفاوتی وجود دارد. شما می‌توانید برای خرید آن به فروشگاه‌های موجود در ایستگاه‌های مترو و ایستگاه‌های اتوبوس، فرودگاه‌ها، دکه‌های روزنامه‌فروشی در سطح شهر و یا به صورت اینترنتی و آنلاین از وب‌سایت‌های معتبر و مربوط به فروش این کارت مراجعه کنید. از این کارت می‌توانید حداکثر 5 نفر استفاده کنید و مدت اعتبار آن دو سال است.

هزینه خرید استانبول کارت و شارژ آن

هزینه خرید این کارت 6 لیر است که در ابتدای خرید آن باید شارژ کنید. به دو روش می‌توانید این کارت را شارژ کنید: یک از طریق دستگاه‌های ATM و دو از طریق دکه‌های داخل مترو. با پرداخت لیر دلخواه استانبول کارت شما شارژ می‌شود.

در صورت تمایل می‌توانید به صورت آنلاین نیز کارت خود را شارژ کنید. برای این منظور باید به وب‌سایت istanbultouristpass.com مراجعه کنید.

پس از بازگشت از سفر می‌توانید استانبول کارت خود را بفروشید افرادی هستند که به استانبول سفر می‌کنند و شما می‌توانید به آن‌ها کمک کنید و به دوستان آشنایان بدهید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که با خرید یک کارت موزه استانبول به رایگان استانبول کارت دریافت می‌کنید.

کارت موزه استانبول چیست؟

برای کاهش هزینه‌های گردشگری در سفر و بازدید از موزه‌های باستانی و دیدنی استانبول می‌توانید کارت موزه را نیز تهیه کنید. این کارت قابل استفاده برای یک نفر است و البته لزومی ندارد برای افراد زیر 12 سال این کارت را بخرید. با این کارت می‌توانید فقط یک بار می‌توانید از هر موزه بازدید کنید.

نحوه خرید کارت موزه استانبول

این کارت نیز می‌توانید به صورت حضوری و غیرحضوری خریداری کنید. برای خرید حضوری می‌توانید به باجه‌های موجود در هریک از مناطق گردشگری مانند ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، کاخ توپکاپی و ... مراجعه کنید و آن را بخرید. برای خرید غیر حضوری می‌توانید به وب‌سایت رسمی موزه‌های استانبول مراجعه کنید.

هزینه خرید این کارت 125 لیر است و اگر بخواهید از تعداد زیادی از موزه‌ها بازدید کنید بسیار به صرفه خواهد بود و با محاسبه ورودی هرکدام از موزه‌ها خواهید دید که در برابر 125 لیر بسیار گران خواهد بود.

انواع کارت‌های موزه استانبول

موزه کارت: این کارت ساده‌ترین نوع کارت موزه در ترکیه است و هزینه آن ۷۰ لیر است و با خرید این کارت می توانید از بعضی از موزه‌های شهر استانبول را بازدید کنید. که شامل تعدادی از معروف‌ترین موزه‌ها مانند حرم سرای موزه قصر توپکاپی، بنای یادبود سنت ایرنه، موزه گورمه آچیک هاوا در نوشهیر و موزه مذهبی یاماچولر در شهر ازمیر است.

موزه پاس استانبول: شاید بهترین نوع کارت‌های موزه، موزه پاس باشد. با خرید این کارت می‌توانید از همه موزه‌ها بازدید کنید و محدودیتی وجود ندارد تنها محدودیت آن از نظر زمانی است که تنها 5 روز مهلت دارید و هزینه آن 185 لیر است. اگر در هرروز از 2 موزه هم بازدید کنید حداقل از 10 موزه بازدید کرده‌اید و به صرفه خواهد بود.

کارت موزه کاپادوکیا: این کارت موزه پاس است که مدت اعتبار آن 3 روز است و هزینه آن 110 لیر است.

کارت موزه ترکیه: با خرید این کارت می‌توانید بدون محدودیت از تمامی موزه‌های موجود در ترکیه بازدید کنید تنها محدودیت آن از نظر زمانی است که 15 روز مهلت دارد. هزینه خرید این کارت 315 لیر است.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی استانبول کارت، کارت موزه استانبول و نحوه اخذ آن سخن گفتیم. برای سفر به ترکیه مسائل و سوالاتی ممکن است برای شما پیش آید که در مطالب دیگر در مورد آن‌ها نیز صحبت کرده‌ایم.


0 views