حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۸ سپتامبر . ۲۰۲۰

پارک‌های استانبول

پارک‌های استانبول

استانبول مکان‌های دیدنی و تاریخی جذابی دارد و به همین دلیل گردشگران زیادی در این همیشه در رفت و آمد هستند اما در این شهر شلوغ پارک‌های زیبا و جنگلی وجود دارد که شما را برای مدت زمانی از شلوغی شهر دور می‌کند در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی این پارک‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

پارک های استانبول - پارک اولوس

پارک اولوس (Ulsu Parki)

پارک اولوس یک پارک بسیار زیبا بر بالای تپه‌های اورتاکوی و در منطقه بشیکتاش استانبول است. این پارک خلوت، بسیار دنج و دلنشین است که منظره‌ای عالی به تنگه بسفر دارد و یک جای خوب برای دور شدن از شلوغی و هیاهوی شهر است. در این پارک یک کافه با همین نام وجود دارد که همیشه پذیرای شماست. اغلب مردم ترکیه اعتقاد دارند که قهوه‌های این کافه حرف ندارد.

پارک های استانبول - پارک مینیاتورک miniaturk

پارک مینیاتورک (Miniaturk Parki)

پارک مینیاتورک، یک پارک دیدنی‌ست که عنوان وسیع‌ترین پارک جهان را به خودش اختصاص داده است. در لحظه ورود به پارک مینیاتورک تمام ساختمان‌ها، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی استانبول را می‌توانید یکجا و در کنار هم در مقیاسی که حدودا 25 برابر کوچک شده ببینید. جذاب‌ترین ماکت این پارک ایاصوفیه است. این پارک جذاب در منطقه سوتلوجه در شمال شرقی شاخ طلایی قرار دارد و برای ورود به آن باید هزینه پرداخت کنید. ساعت بازدید این پارک هرروز از 9 صبح تا 7 شب است.

پارک های استانبول - پارک ییلدیز - yildiz

پارک ییلدیز (Yildiz Parki)

باغ سلطنتی ییلدیز یا همان پارک ییلدیز، باغ بزرگ و دوست داشتنی در منطقه بشیکتاش استانبول و در میدان ییلدیز، بین کاخ ییلدیز و چراغان قرار دارد و قدمت زیادی دارد. این پارک متعلق به سلطان‌های دوره عثمانی بوده است بنابراین در این پارک کاخ‌هایی تاریخی از آن دوران به جا مانده که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

پارک استانبول - پارک امیرگان - فستیوال لاله - emirgan

پارک امیرگان (Emirgan Parki)

پارک امیرگان بزرگترین پارک استانبول است و در کنار تنگه بسفر قرار دارد. در این پارک سه عمارت زرد، عمارت صورتی و عمارت سفید وجود دارند که یکی از آن‌ها غذاهای اصیل و بین المللی سرو می‌کند و دیگری با نوشیدنی‌های بسیار عالی آماده پذیرایی از شما است. این پارک پوشیده از گل لاله است و هرسال در ماه آپریل میزبان فستیوال و جشنواره گل‌های لاله است.

پارک های استانبول - ببک استانبول - bebek

پارک ببک (Bebek Parki)

در استانبول منطقه‌ای به نام ببک وجود دارد که این منطقه یکی از شیک‌ترین و زیباترین مناطق استانبول است. پارک ببک نیز در در ساحل بسفروس و منطقه بِبِک، در کنار ساحل بسفر قرار دارد. در این پارک زیبای جنگلی درختان چندین ساله راش و بلوط قدیمی وجود دارد که در زیر آن‌ها رستوران‌ها و کافه‌هایی آماده خدمت‌رسانی‌هستند. پارک ببک چند سال پیش توسط معماران ایتالیایی مرمت و بازسازی شده است.

پارک استانبول - کاخ توپکاپی - gulhane

پارک گولهانه (Gülhane Parki)

پارک گولهانه یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های استانبول است. این پارک پشت کاخ توپکاپی قرار دارد و پیش از این هم جزو این کاخ بوده است که مورد استفاده سلطان‌های عثمانی بوده است.

پارک استانبول - پارک ماکا - macka park

پارک ماکا (Macka Parki)

پارک ماکا یک پارک جنگلی است که در منطقه شیشلی که یک منطقه اعیان‌نشین در استانبول است، قرار دارد. این پارک جنگلی مسیرهایی برای پیاده-روی و دوچرخه‌سواری دارد و امکاناتش شامل زمین بازی کودکان با وسایل بازی مناسب کودکان و بزرگسالان، فضای مخصوص برای پیک نیک و رستوران‌ها و کافه‌های متنوع است.

پارک های استانبول - پارک استانبول - پارک میهرابات

پارک طبیعت میهرابات (Mihrabat Tabiat Park)

پارک میهرابات یک پارک جنگلی با درختان بسیار قدیمی است که در منطقه بسفر قرار دارد و امکانات تفریحی و رستوران‌های و کافه‌های زیاد و متنوعی دارد. این پارک منظره‌ای بسیار زیبا به سمت تنگه بسفر دارد که در شی بسیار زیباست.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی پارک‌های معروف استانبول پرداختیم در استانبول جاذبه گردشگری دیگری هم وجود دارد که در مطالب دیگر معرفی کرده‌ایم.


0 views