حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۷ اکتبر . ۲۰۲۰

خیابان استقلال؛ محبوب‌ترین خیابان استانبول

خیابان استقلال؛ محبوب‌ترین خیابان استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و ملقب به پایتخت فرهنگی ترکیه است این شهر یک شهر توریستی است که جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید بسیار لوکسی دارد که همه برند‌های ترک و بین‌المللی در آنجا شعبه دارند. یکی از معروف‌ترین خیابان‌های استانبول، خیابان استقلال است که یکی از خیابان‌هایی است که همیشه شلوغ است و پر از فروشگاه‌ها و کافه‌ها و رستوران‌های عالی است. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی خیابان استقلال می‌پردازیم و شما با اینجا آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید:

خیابان استقلال کجاست؟

خیابان استقلال در نزدیکی میدان تکسیم است و از توریستی‌ترین مکان‌های استانبول است. این خیابان سنگفرش شده همیشه شلوغ و پرهیاهو است و شب‌های آن بسیار جذاب و دیدنی است و معروف است به خیابانی که هرگز نمی‌خوابد! کافه‌های و رستوران‌های متعدد، فروشگاه‌ها و مغازه‌های متنوع، شیرین‌فروشی‌ها با انواع دسرهای ترکی و ... باعث شدند تا این خیابان محبوب‌ترین خیابان شهر شود. حتی اگر یک بار هم به استانبول سفر کرده باشید نام این خیابان را شنیده‌اید و در آن قدم زدید. خیابان استقلال یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های شهر است و با قدم زدن در این خیابان می‌توانید خاطرات خوشی را برای خود ثبت کنید.

تاریخچه خیابان استقلال

این خیابان بعد از جنگ استقلال ترکیه در سال 1923 و برای  احترام و بزرگداشت ترکیه نام آن را استقلال گذاشتند اما در اوایل این خیابان به شکل امروزی نبود. پس از بازسازی‌های فراوان و ایجاد تغییراتی در آن، آنجا را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کردند و پس از آن بود که این خیابان از محبوب‌ترین خیابان‌های شهر شد.

دیدنی‌های خیابان استقلال

در این خیابان تفریحات و دیدنی‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید ساعت‌ها در آنجا بمانید. نمایش‌های خیابانی، اجرای نوازندگان، بستنی فروشی‌های خاص که برای فروش بستنی حرکات نمایشی جالب انجام می‌دهند. و دستفروش‌هایی با بساط رنگارنگ تنها بخشی از جاذبه‌های آن است. در این خیابان نقاشی‌های دیواری معروفی را می‌توانید ببینید که توسط نقاشان مطرح دنیا کشیده شده‌اند عکاسی در کنار آن‌ها فراموشی نکنید!

از جذابترین بخش‌های این خیابان فروشگاه‌ها و مغازه‌های آن است که هر آن چیز که بخواهید از جمله لباس، صنایع‌دستی، سوغاتی و ... را می‌توانید در آنجا پیدا کنید. ویترین‌گردی یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر است.

ساختمان های قدیمی در خیابان استقلال

خیابان استقلال و محله‌های اطراف آن بسیار قدیمی هستند بنابراین می‌توانید بناهای تاریخی و زیبایی را مشاهده کنید و از آن‌ها بازدید کنید. یکی از این بناها ایستگاه مترو است. این ایستگاه سومین قدیمی‌ترین ایستگاه‌های مترو در جهان است که 573 متر طول دارد. اولین مترو در لندن و دومین مترو در نیویورک قرار دارد. در همان نزدیکی می‌توانید قدیمی‌ترین دبیرستان ترکیه را ببیند که ساختمانی زیبا و کهن دارد.

خیابان استقلال در نزدیکی به میدان تکسیم قرار دارد. این میدان معروف‌ترین میدان استانبول است که اکثرا توریست‌ها در مکان رفت و آمد دارند و به نوعی آن را نماد استانبول می‌دانند.فاصله این میدان تا خیابان استقلال حدود ۶ دقیقه پیاده‌روی دارد.

از دیگر ساختمان‌های مهم خیابان استقلال کلیسای سنت آنتوان مقدس یا سنت آنتونی پادوا است در این ساختمان تاریخی با معماری معمولا مراسم‌های مذهبی برگزار می‌شود که می‌توانید از آن بازدید کنید.

در این خیابان یک موزه زیبا از شامل آثار مادام توسو وجود دارد. او یک مجسمه ساز بسیار معروف در جهان است و افراد سرشناسی در سراسر جهان برای بازدید از آثار او به این موزه می‌آیند شما نیز می‌توانید با آن‌ها ملاقات کنید.

خیابان استقلال و کوچه‌های داخل آن باریک و بسیار قدیمی هستند. خانه‌های این محله رنگی به صورت شیروانی است که می‌توانید استانبول قدیم را در همه جای آن مشاهده کنید و از قدم زدن در تاریخ لذت ببرید. به این خیابان، خیابان فرانسوی می‌گویند و یکی از جذابترین بخش‌های استانبول است.

همانظوری که گفتیم کافه‌های و رستوران‌های زیادی در این خیابان وجود دارد که هرکدام سبک و معماری خاص خودشان را دارند و می‌توانید در آنجا غذاهای سنتی ترکی را امتحان کنید و طعم و مزه یک قهوه ترک اصل را بچشید. معروف‌ترین رستوران این خیابان رستوران  اوتانتیک است.

در این خیابان می‌توانید انواع و اقسام غذاهای خیابانی ترکی را پیدا کنید و دست فروشان زیادی با چرخ دستیشان منتظر هستند تا از آن‌ها غذاهای ترکی مانند تاووک پیلاو، اسلاید برگر، انواع ساندویچ‌های کباب ترکی، تانتونی و ... و انواع دسرها و نان‌های ترکی مثل بورک، سیمیت، میسیر، میدیه دولما، باقلا و ... بخرید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون معروف‌ترین خیابان استانبول یعنی خیابان استقلال را معرفی کردیم. امیدواریم که در هنگام سفر از قدن زدن در این خیابان نهایت لذت را ببرید و خاطرات خوشی به یادگار ببرید. در استانبول محله‌های زیبا و قدیمی مانند بالات و کوزگونجوک وجود دارد که اگر استانبول به سفر کردید و به خیابان‌گردی علاقه دارید حتما مطالب این بخش‌ها را هم مطالعه کنید.


0 views