حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۹ سپتامبر . ۲۰۲۰

کازان دیبی؛ دسر معروف ترکی و طرز تهیه آن

کازان دیبی؛ دسر معروف ترکی و طرز تهیه آن

ترکیه سرزمین خوشمزه‌هاست! این کشور علاوه غذاهای خوشمزه و انواع کباب‌هایی که دارد دسرها وشیرینی‌های خوشمزه‌ای هم دارد. یکی از معروف‌ترین این دسرها، کازان دیبی است. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی این دسر می‌پردازیم و سپس طرز تهیه آن را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید:

کازان دیبی چیست؟

کازان دیبی یک دسر خوشمزه و خوش‌طعم ترکی است. این دسر در واقع یک نوع پودینگ شیری و کاراملی است. کازان دیبی در زبان ترکی به معنای ته‌دیگ است. این دسر در زمان عثمانی بسیار محبوب بوده است و در آن زمان جزو شیرینی‌های سلطنتی محسوب می‌-شد. طرز تهیه این دسر بسیار ساده است و در منزل هم می‌توانید آن را تهیه کنید که در ادامه آن را آموزش می‌دهیم:

مواد اولیه دسر کازان دیبی

شکر                        یک دوم پیمانه

شیر                         3 پیمانه

آرد برنج                   2 قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت             6 قاشق غذاخوری

وانیل                        یک چهارم قاشق چای‌خوری (اختیاری)

کره یا خامه              2 قاشق (اختیاری)

گلاب                       یک چهارم پیمانه

خلال پسته               به مقدار دلخواه

مواد لازم برای لایه کارامل

کره                          1 تا 2 قاشق

شکر                        به مقدار لازم (متناسب با کف قالب)

*این مواد برای چهار نفر کافی است و زمان آماده‌سازی آن حدود دقیقه است.

دسر ترکی کازان دیبی - دسر

طرز تهیه دسر کازان دیبی

مرحله اول؛

ابتدا آرد برنج و نشاسته ذرت را در شیر سرد بریزید و خوب هم بزنید تا در شیر حل شود.

مرحله دوم؛

به مخلوط به دست آمده شکر و وانیل را اضافه کرده و در ظرف مناسبی بریزید و روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید. گلاب را نیز اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا مخلوط به جوش بیاید و غلیظ شود.

مرحله سوم؛

بعد از غلیظ شدن آن ا از روی حرارت بردارید. اگر می‌خواهید کره یا خامه به دسر اضافه کنید، باید در این مرحله انجام دهید. بعد از اضافه کردن آن را خوب بهم بزنید تا رویه نببند.

مرحله چهارم؛

این مرحله نوبت درست کردن لایه کاراملی است. یک قالب کوچک و مناسب انتخاب کنید و کف آن را با کره چرب کنید و روی شعله با حرارت مناسب قرار دهید. شکر را در قالب بریزید و هم بزنید تا ذوب شود. بعد از ذوب شدن حالت کاراملی پیدا می‌کند. آن را از روی شعله بردارید.

مرحله پنجم؛

مقداری از دسر را به همراه کره به کارامل اضافه کنید و هم بزنید و دوباره چند دقیقه روی شعله بگذارید. سپس همه مواد را روی کارامل بریزید و قالب را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید.

سرو دسر کازان دیبی

موقع سرو، دسر به صورت نوارهای مستطیل به پهنای حدود ۵ سانت برش بزنید و با یک کفگیر هر برش را رول کنید و در ظرفی قرار دهید. در واقع بخش قهوه‌ای رنگ دسر که در زیر بود با رول کردن روی دسر قرار می‌گیرد.

کازان دیبی شما آماده‌ست! 😊

سخن پایانی...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی دسر معروف ترکی کازان دیبی پرداختیم و طرز تهیه آن را آموزش دادیم. اما در ترکیه دسرها و شیرینی‌های خوشمزه دیگری هم مانند کنافه، سوپانگل، تریلیچه، انواع باقلوا و ... وجود دارد که در مطالب دیگر آن‌ها را نیز آموزش داده‌ایم.


0 views