حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۱ دسامبر . ۲۰۲۰

چطور یک خانه شاد و پرانرژی داشته باشیم؟

چطور یک خانه شاد و پرانرژی داشته باشیم؟

داشتن شادی و آرامش در خانه یکی از با ارزش‌‌ترین مسائلی است که باید به آن اهمیت بدهیم. خانه برای ما محلی امن و سرپناهی همیشگی است پس برای سلامتی روحی خود و اعضای خانواده باید فضای آن را متناسب با روحیاتمان بچینیم و دکور کنیم. در این مطلب از وب‌‌سایت حیاطمون به راهکارهایی برای داشتن یک خانه شاد و پر انرژی ارائه می‌‌دهیم. پس با ما همراه باشید:

اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون خانه

رنگ یکی از مهم‌‌ترین اصول در طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل است. رنگ‌‌ها بر احساسات و رفتارهای ما تاثیر دارند بعضی از رنگ-ها احساس آرامش و بعضی دیگر احساس استرس و اضطراب را منتقل می‌‌کنند. بهتر است که با شناخت آن‌‌ها و شناخت احساسی که به ما منتقل می‌‌کنند؛ بهترین انتخاب را برای خانه‌‌تان در نظر بگیرید تا در خانه‌‌تان همیشه انرژی مثبت جریان داشته باشد و احساس شادی و آرامش داشته باشید. انتخاب رنگ تا حدودی به سلیقه شما وابسته است و با رعایت نکاتی می‌‌توانید براساس سلیقه خود و اصول طراحی دکوراسیون به فضای خانه‌‌تان رنگ بدهید. در اینجا صحبت تنها درباره رنگ دیوارها نیست بلکه شما می‌‌توانید لوازم منزلتان مانند مبلمان، میزها، حتی لوازم دکوری و تزیینی خود را متناسب با رنگ دلخواه خود انتخاب کنید و البته بسته به سلیقه خود از الگوها و نقش‌‌ها نیز استفاده کنید و انتخاب آن‌‌ها باید با توجه به سلیقه و خلاقیت شما انجام شود. در ادامه راهکارهایی برای ایجاد انرژی مثبت بیشتر و رنگی‌‌تر شدن خانه‌‌تان ارائه می‌‌دهیم تا خانه‌‌ای شاد و پر از آرامش داشته باشید:

راهکار اول: رنگ مناسب برای دیوارها انتخاب کنید!

برای دیوارها می‌‌توانید یک یا دو رنگ ساده و روشن انتخاب کنید. رنگ‌‌های روشن نور را منعکس می‌‌کنند باعث بزرگتر نشان دادن و دلباز شدن فضای خانه می‌‌شوند. اما شما می‌‌توانید از کاغذ دیواری برای دیوارها انتخاب کنید. کاغذهای دیواری این امکان را می‌‌دهند که طرح یا الگویی زیبا روی دیوارها داشته باشید و حتی می‌‌توانید برای بخش‌‌های مختلف خانه از کاغذهای متفاوت استفاده کنید بهتر است که تنها در مکان اصلی خانه کاغذ رنگی و طرح‌‌دار استفاده کنید تا باعث شلوغی زیاد نشود.. نکته‌‌ای باید در نظر بگیرید این است که رنگ سقف را از رنگ دیوارها باید متمایز کنید و باید بداندی که رنگ سقف روشن، فضا را بلندتر و با ارتفاع بیشتر نشان می‌‌دهد.

راهکار دوم: تابلوهای هنری نصب کنید!

برای آوردن رنگ به خانه راحت‌‌ترین کار، نصب تابلو است. شما می‌‌توانید یک یا چند تابلوی هنری زیبا با رنگ‌‌های مورد علاقه‌‌تان را از نقاشان بزرگ و برجسته بخرید و یا حتی خودتان دست به کار شوید و نقاشی کنید. شما حتی می‌‌توانید از صنایع دستی هم استفاده کنید و تابلوی فرش بخرید و یا هنر خود را قاب کنید و به دیوار بزنید. داشتن یک پالت رنگی دلخواه در فضای دکوراسیون از طریق این تابلوها، می‌تواند در شادتر جلوه دادن فضای خانه‌ی شما مؤثر باشد.

راهکار سوم: از فرش‌ها، الگوها و منسوجات برای رنگی کردن خانه استفاده کنید!

فرش‌‌ها بیشترین تاثیر در رنگی شدن خانه شما را دارند. پس حتما در انتخاب رنگ، طرح، نقش و الگوی آن نهایت دقت را داشته باشید. به غیر از فرش‌‌ها شما می‌‌توانید از بالش‌های راحتی، طرح‌‌های زیبا برای کوسن‌‌های مبل‌‌ها، گلیم‌‌ها، موکت و دیگر منسوجات در فضای خانه خود استفاده کنید و این باعث می‌‌شود تا شما یک خانه‌ی شاد و رنگارنگ و با انرژی داشته باشید.

راهکار چهارم: کتابخانه و لوازم تزیینی رنگی داشته باشید!

داشتن کتابخانه و چیدن کتاب‌‌های مورد علاقه‌‌تان در قفسه‌‌های آن می‌‌تواند بسیار لذت‌‌بخش باشد. شما می‌‌توانید چیدمان کتاب‌‌هایتان را با توجه به رنگ جلد آن‌‌ها انجام دهید و برای زیباتر شدن آن از لوازم تزیینی و رنگی در کنار کتاب‌‌ها استفاده کنید. شما حتی می-توانید گلدان‌‌های کوچک خود را در کنار کتاب نگهداری کنید تا زیبایی آن‌‌ها دو چندان شود. این راهکار باعث ایجاد انرژی مثبت و احساس شادی بیشتر می‌‌شود.

راهکار پنجم: گل و گیاه با گلدان‌‌های رنگی در خانه پرورش دهید!

داشتن گل و گیاه در خانه حس طراوت و شادابی را به خانه می‌‌آورد مخصوصا اگر گلدان‌‌های زیبا و رنگی داشته باشند. شما می‌‌توانید یک گلدان شیشه‌‌ای پر از شاخه گل‌‌های رز و نرگس تازه چیده شده داشته باشید و با هر بار نگاه کردن به آن حس سرزندگی بگیرید و هم می‌‌توانید گلدان‌‌هایی با گیاهان سبز و آپارتمانی مانند پتوس داشته باشید و می‌‌توانید گلدان آن‌‌ها را بخرید و یا خودتان بر روی آن‌‌ها نقاشی کنید.

نکته‌ی پایانی

نسبت به نوع احساس و علاقه‌ی خودتان، علاوه بر نکات گفته شده، اقلام جدیدی را در استفاده از رنگ به دکوراسیون خانه‌ی خود اضافه کنید. در این شرایط که اغلب ما مدت زمان بیشتری را در خانه تجربه می‌کنیم، برای داشتن یک خانه‌ی شاد و رنگارنگ تلاش کنید تا روحیه و انرژی بیشتری برای این ایام داشته باشید. خانه‌های ما، پناهگاه ما هستند؛ فضاهای ایمن ما که ما را در آغوش می‌گیرند و هر روز به ما لبخند می زنند.


0 views