حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۴ نوامبر . ۲۰۲۰

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

اگر خانه شما کوچک است و به دنبال راه‌هایی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه تان هستید این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون راهکارهایی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه‌های کوچک ارائه داده‌ایم. با ما همراه باشید:

خانه کوچک به معنای خانه تاریک و دلگیر نیست! شما اگر به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده باشید و به خانه‌ای جدید نقل مکان کرده باشید، با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است نتوانید خانه‌ای بزرگتر بخرید و یا اجاره کنید. اما شما می‌توانید با چیدمان و نورپردازی درست فضای خانه خود را به اندازه‌ای بزرگتر تغییر دهید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

1. از رنگ روشن در خانه استفاده کنید!

ساده‌ترین روش استفاده از رنگ‌ها روشن و ملایم است. رنگ مهم‌ترین اصل در دکوراسیون منزل است و رنگ‌های طیف سفید، کرم، طوسی و ... باعث بزرگتر نشان دادن فضا می‌شود و اگر بخواهید فضایی را کوچک نشان دهید از رنگ‌های تیره باید استفاده کنید.

2. از الگوهای تک رنگ استفاده کنید!

سعی کنید برای دیوارها، سقف و کف یک رنگ ساده و بدون الگو انتخاب کنید. الگوها باعث شلوغ شدن فضا و در نهایت کوچکتر به نظر رسیدن می‌شوند. در انتخاب رنگ لوازم منزل نیز می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید که طراحی شلوغی نداشته باشند.

3. تاثیر خطوط را جدی بگیرید!

خطوط عمودی فضا را بلندتر، خطوط افقی فضا را بازتر و خطوط مورب، خانه را بزرگتر نشان می‌دهند! سعی بیشتر از خطوط مورب برای الگوهای لوازم منزلتان استفاده کنید.

4. سقف را رنگ تیره بزنید!

برای بزرگتر نشان فضای خانه می‌توانید ارتفاع را زیاد کنید. اگر تمام دیوارها را سفید کنید و سقف را رنگ تیره بزنید این حس را القا می‌کند که ارتفاع خانه بیشتر است و عمق بیشتری دارد.

5. از آینه استفاده کنید!

اگر در خانه‌ای هستید که تعداد پنجره‌هایش کم است از آینه بیشتر استفاده کنید. آینه‌ها خاصیت بازتاب نور را دارند و باعث پرنورتر شدن فضا و در نتیجه بزرگتر به نظر رسیدن فضای خانه می‌شود همچنین آینه‌های بزرگتر انعکاس نور بیشتری دارند.

6. از پرده نازک استفاده کنید!

برای بزرگتر نشان دادن فضا کافی است فضا را پرنورتر کنید و نور طبیعی بسیار بهتر از نور مصنوعی است. سعی کنید بیشترین میزان نور طبیعی را در خانه وارد کنید و این کار را می‌توانید با انتخاب پرده مناسب انجام دهید و پرده نازک با رنگ روشن اجازه عبور نور بیشتری را می‌دهد.

7. از پرده در اندازه درست استفاده کنید!

همانطور که گفتیم یکی از راه‌های بزرگتر نشان دادن فضا تغییر در ارتفاع است. شما می‌توانید به راحتی با نصب پرده‌ای بلند این حس را القا کنید که اتاق و خانه شما ارتفاع بیشتری دارد.

8. از مبلمان تاشو استفاده کنید!

مبلمان در منزل از لوازمی هستند که فضای زیادی را در خانه اشغال می‌کنند. اگر در بعضی مواقع نیاز به وجود مبل یا صندلی در مکانی خاص دارید می‌توانید از مبلمان تاشو استفاده کنید. با اینکار از حداکثر فضا خانه می‌توانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: با انواع مبلمان آشنا شوید!

9. از مبلمان چند کاربره استفاده کنید!

مانند مبلمان تاشو می‌توانید از لوازمی استفاده کنید که چندکاربره باشند تا فضای کمتری را اشغال کنند. مثلا می‌توانید از پاف به عنوان میز پذیرایی استفاده کنید و یا در اتاق خواب از تخت‌ها کوچک یا حتی تخت‌خواب‌های تاشو استفاده کنید و یا یک میز تحریر به همراه کمد و کتابخانه داخل آن داشته باشید.

10. از مبل یک‌دست استفاده کنید!

استفاده از مبلمانی که تکه‌تکه است، فضا را شلوغ نشان می‌دهد. با استفاده از یک مبل یک تکه و یک‌دست می‌توانید فضا را بزرگتر جلوه بدهید.

11. از کانتر به جای میز ناهارخوری استفاده کنید!

میز ناهارخوری معمولا فضای زیادی را اشغال می‌کند؛ حتی اگر در کوچکترین نوع خود باشد! می‌توانید به جای استفاده از آن کانتر آشپزخانه را طوری طراحی کنید که از آن به عنوان یک میز ناهارخوری کوچک بتوان استفاده کرد.

برای خرید لوازم دست دوم...

وب‌سایت حیاطمون شرایطی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم کرده است که می‌توانند در پلتفرمی به صورت رایگان لوازم دست دوم خودشان مانند مبلمان، فرش، لوازم آشپزخانه، لوازم تزیینی و ... به صورت آنلاین برای فروش قرار دهند بنابراین اگر می‌خواهید لوازم خانگی برای خانه‌تان بخرید و یا آن‌ها را بفروشید کافی‌ست به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و آگهی فروش ثبت کنید و البته به ازای ثبت هر 5 آگهی 10 لیر دریافت کنید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون راهکارهایی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه‌های کوچک ارائه دادیم. امیدواریم تا با انجام این راهکارها احساس آرامش بیشتری را به محل زندگی خود منتقل کنید. همچنین می‌توانید از مطالب دیگری درباره چگونگی خرید لوازم خانگی و دکوراسیون منزل را بخوانید. در بخش لوازم منزل برای دکوراسیون خانه‌های کوچک


0 views