حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۲ سپتامبر . ۲۰۲۰

تاکسی های اینترنتی در ترکیه

تاکسی های اینترنتی در ترکیه

ترکیه سیستم حمل و نقل بسیار خوبی دارد و استانبول یکی از اولین شهرهایی است که خطوط مترو در آنجا راه‌اندازی شد. اما بعضی از مناطق در ترکیه دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی را ندارند و در صورتی که شرایط اجاره خودرو یا خرید خودرو در ترکیه را نداشته باشید؛ استفاده از سیستم تاکسی‌های اینترنتی یکی از بهترین راه‌ها است. در ادامه این مطلب از وب‌سایت حیاطمون چند اپلیکشین برای تاکسی‌های اینترنتی را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید:

1. بی تاکسی (Bitaksi)

یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌های تاکسی‌رانی اینترنتی در ترکیه، بی‌تاکسی است. این شرکت اپلیکیشن بی‌تاکسی یکی از محبوب‌ترین اپلیکشین‌های تاکسی اینترنتی است که بیشتر مناطق ترکیه را تحت پوشش قرار داده است. بی‌تاکسی سه نوع سرویس تاکسی‌های زرد و اقتصادی، تاکسی‌های آبی و نیمه لوکس و تاکسی‌های سیاه و لوکس دارد که هزینه‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و این و حق انتخاب به کاربران را می‌دهد تا کیفیت سفر خود را تعیین کنند. این اپلیکیشن رابط کاربری ساده و امنیت بالایی دارد که از زبان انگلیسی نیز پشتیبانی می‌کند. هزینه‌های بی‌تاکسی به نسبت دیگر شرکت‌ها کمتر است و می‌توانید سفر بین‌شهری نیز با آن داشته باشید و همچنین می‌توانید هزینه سفرتان را به صورت آنلاین و یا نقدی پرداخت کنید.

این اپلیکیشن را می‌توانید بر روی تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید وIOS نصب کنید.

2. آی تاکسی (iTaksi)

بزرگترین رقیب بی‌تاکسی، آی‌تاکسی است. این شرکت برای توریست‌ها مناسب است زیرا هم هزینه‌های سفر نسبت به بی‌تاکسی کمتر است و هم بیشتر شهرها و مناطق توریستی ترکیه را تحت پوشش قرار داده است. آی‌تاکسی چهار نوع سرویس تاکسی‌های زرد و اقتصادی، تاکسی‌های آبی و نیمه لوکس، تاکسی‌های لوکس و گران و همچنین ون برای تعداد نفرات بالا را ارائه می‌دهد. آی‌تاکسی نیز مانند بی‌تاکسی از امنیت بالایی برخوردار است و خدمات عالی ارائه می‌دهد و حتی می‌توانید با استانبول کارت نیز هزینه سفرتان را پرداخت کنید.

این اپلیکیشن را می‌توانید بر روی تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید وIOS نصب کنید.

3. گت‌ترنسفر(Get Transfer)

گت‌ترنسفر یک شرکت بین‌المللی است که در ترکیه نیز امکانات بسیار خوب و عالی را ارائه می‌دهد. این شرکت 9 سرویس تاکسی‌های اقتصادی، تاکسی‌های پریمیوم، تاکسی‌های تجاری، تاکسی‌های لوکس، تاکسی‌های شاسی بلند، ون، اتوبوس، مینی‌بوس و هلیکوپتر را ارائه می‌دهد. هزینه‌های سفر در این اپلیکشین به نسبت بیشتر از شرکت‌های دیگر است. اما خدماتش نیز بهتر از سایر شرکت‌ها است.

این اپلیکیشن را می‌توانید بر روی تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید وIOS نصب کنید.

4. اوبر(Uber)

اوبر نیز مانند گت‌ترنسفر یک شرکت آمریکایی، بین‌المللی و البته معروف است و همه خدماتی که یک شرکت تاکسی اینترنتی باید داشته باشد را ارائه می‌دهد و این امکان در ترکیه نیز فراهم است. اوبر پنج نوع سرویس برای کاربران خود در نظر گرفته است که شاملUberX که همان تاکسی‌های ارزان و اقتصادی است؛ Uber SUV که از خودروهای SUV و بزرگ استفاده می‌کنند؛Uber Black که در این نوع سرویس رانندگان حرفه‌ای‌تر و با خودروهای بهتر آماده خدمت‌رسانی ‌هستند؛ Uber Lux که همانطوری که از نامش پیداست شامل خودروهای لوکس و گران‌قیمت است. به تازگی اوبر از در فعالیت خود را در ترکیه لغو کرده است اما در بعضی مواقع به صورت غیرقانونی در ترکیه فعالیت می‌کند. با اینکه خدمات این شرکت بهتر از سایرین است اما ما توصیه می‌کنیم از این اپلیکیشن استفاده نکنید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون چند مورد از تاکسی‌های اینترنتی در ترکیه را معرفی کردیم. اما درصورتی که شما ساکن ترکیه هستید و یا اقامت بلند مدت و کوتاه مدت دارید گزینه خرید خودرو و اجاره خودرو در ترکیه را نیز دارید که در مطلب دیگری درباره این موضوع‌ها به طور کامل توضیح داده‌ایم.


0 views