حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۴ اوت . ۲۰۲۰

چرا باید زبان دوم یاد بگیریم؟

چرا باید زبان دوم یاد بگیریم؟

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که مردم در هرگوشه‌ای از این جهان تمدنی را شکل داده‌اند برای آن حد و مرز قائل شده‌اند. کشورهای زیادی در این جهان وجود دارد و مردم هرکشور فرهنگ و زبان خاص خود را دارد. یادگیری تمامی این زبان‌ها ممکن است بسیار دشوار باشد بنابراین یک قرارداد جهانی میان همه کشورها وجود دارد تا همه بتوانند باهم ارتباط برقرار کنند. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به بررسی اهمیت یادگیری زبان دوم می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

هر فردی می‌تواند دلایل زیادی برای یادگیری زبان دوم داشته باشد. این دلایل می‌تواند مهاجرت، کار، تحصیل در کشوری دیگر باشد. همانطوری که می‌دانید؛ زبان انگلیسی، دومین زبان رایج در جهان و زبان رسمی پنجاه و سه کشور در دنیا است. بیشتر از چهارصد میلیون نفر در کل جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و نزدیک به دو میلیارد نفر در حال یادگیری این زبان هستند پس یاد گرفتن زبان انگلیسی، به خصوص برای غیرانگلیسی زبان‌ها بسیار مهم و کاربردی است. به همین دلیل در بسیاری از مدارس کشورها زبان انگلیسی جز دروس اصلی است و یادگیری آن واجب است.

اما واقعا لازم است زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

زبان انگلیسی ناخودآگاه در زندگی همه ما وجود دارد و تاثیر زیادی بر کیفیت آن می‌گذارد. تعداد زیادی از فیلم‌ها، مقاله‌ها و اخبار و اطلاعات جهان به زبان انگلیسی هستند پس یادگرفتن این زبان حتی در حد بسیار مبتدی هم ضروری است. اما هرچقدر مهارت بالاتری در این زبان داشته باشیم ارتباط بهتر و بیشتری با جهان می‌توانیم برقرار کنیم و موفقیت بیشتری هم می‌توانیم کسب کنیم.

اهمیت یادگیری زبان غیر انگلیسی

اما یادگیری زبان‌هایی غیر از انگلیسی نیز در شرایطی مثل مهاجرت به دلیل تحصیل یا کار و زندگی کردن در یک کشور غیرانگلیسی زبان اهمیت زیادی دارد و ارتباط برقرار کردن و شناخت مردم کشوری که در آن زندگی می‌کنیم؛ ضروری‌ست و یادگیری آن به ما کمک می‌کند تا زندگی اجتماعی بهتری داشته باشیم و با فرهنگ اون کشور آشنایی پیدا کنیم. اگر شما به کشوری مانند ترکیه مهاجرت کرده باشید شاید برای زندگی کردن نیازی به یادگیری زبان انگلیسی به صورت حرفه‌ای نداشته باشید اما یادگیری زبان ترکی استانبولی از واجبات است.

یادگیری زبان برای تحصیل

تحصیلات در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در همه کشورهای مطرح جهان و دانشگاه‌های برتر معمولا به زبان انگلیسی انجام می-شود. حتی در بعضی از دانشگاه‌ها مقطع کارشناسی نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اما ممکن است مشمول هزینه باشد اما در اکثر کشورهای غیرانگلیسی زبان، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی با زبان همان کشور رایگان است. اما به هرحال برای ورود به هر دانشگاه باید مدرک زبان داشته باشید. آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه آزمون تومر است که سطح شما را در زبان ترکی استانبولی می‌سنجد و شما باید حداقل نمره قبولی در این آزمون را کسب کنید. پس باید تسلط کافی بر این زبان داشته باشید زیرا تمامی دروس شما به زبان ترکی استانبولی تدریس می‌شود.

مقاله مرتبط: دانشگاه‌های برتر ترکیه

زبان برای مهاجرت کاری

یکی از فاکتورهای یک شغل خوب در کشوری دیگر مانند ترکیه تسلط شما بر زبان است. اگر شما زبان ترکی استانبولی را به صورت حرفه‌ای ندانید احتمالا شغل خوبی پیدا نخواهید کرد و شغل های رده پایین تر هم درآمدهای خوبی نخواهند داشت.

مقاله مرتبط: ثبت شرکت در ترکیه

دیگر مزیت‌های یادگیری زبان دوم

اما جدای از مسئله مهاجرت و تحصیل به کشور دیگر و شناخت فرهنگ دیگر مردم، یادگیری زبان دوم و حتی سوم و چهارم هم فواید زیادی درعملکرد مغز دارد و باعث تقویت حافظه، تقویت ذهن و تمرکز بیشتر می‌شود. همچنین توانایی انجام چندین کار به طور همزمان را در شما افزایش می‌دهد و قدرت شنیداری شما بالاتر می‌رود. یادگیری زبان توانایی شناخت و درک از محیط را در مغز بالاتر می‌بره و باعث افزایش اعتماد به نفس هم می‌شود زیرا شما در پروسه یادگیری زبان روز به روز پیشرفت خود را احساس می‌کنید. چند زبانه بودن باعث می‌شود تعداد لغات و کلماتی که در ذهن داشته باشیم بیشتر شود و این باعث رشد ذهن می‌شود. علاوه بر همه این‌ها، یادگیری زبان قدرت تصمیم‌گیری شما را بالاتر می‌برد و این می‌تواند کیفیت زندگی ما را بهبود ببخشد.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به بررسی اهمیت یادگیری زبان دوم چه انگلیسی چه ترکی استانبولی پرداختیم. اما یادگیری زبان را چگونه آغاز کنیم؟ راه‌های بسیاری برای یادگیری زبان وجود دارد و یکی از آن‌ها شرکت در کلاس‌های آموزشی است. مجموعه حیاطمون کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی و ترکی استانبولی به صورت آنلاین برای شما برگزار می‌کند و شما از هرنقطه جهان امکان شرکت در این کلاس‌ها را خواهید داشت. این کلاس‌های آموزشی متناسب با سطح شما و نیازهای شما برگزار می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به بخش آموزش زبان در وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید.


0 views