حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۵ سپتامبر . ۲۰۲۰

خرید سیم کارت در ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه

اگر قصد مهاجرت کوتاه مدت یا بلند مدت به ترکیه دارید یکی از مسائلی که باید در نظر بگیرید خرید سیم‌کارت است. سیم‌کارت‌های ایرانی از اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل سرویس‌های رومینگ ارائه می‌دهند تا در هر کشوری مانند ترکیه بتوانید تماس برقرار کنید اما هزینه آن‌ها اغلب زیاد است پس بهتر است که شما یک سیم‌کارت از اپراتورهای ترکیه بخرید. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به بررسی چگونگی خرید سیم‌کارت و مسائل مربوط به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

اپراتورهای معتبر ترکیه

در ترکیه اپراتورهای مختلف با خدمات متفاوت وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها سیم‌کارت تهیه کنید اما سه مورد از معروف‌ترین آن‌ها ترکسل، ترک‌تلکام و ودافون هستند.

ترکسل (Turkcell) بزرگترین اپراتور ترکیه است که تقریبا تمامی مناطق ترکیه را تحت پوشش خود قرار داده است. شما می‌توانید بعد از خرید سیم‌کارت بسته موردنظر خودتان را انتخاب و خریداری کنید و با فرستادن کلمهEvet به معنای بله به شماره 222 سیم-کارتتان را فعال کنید  و با شماره‌گیری *159# از باقیمانده بسته خود اطلاع پیدا کنید.

ترک‌تلکام (Turktelecom) نسبت به ترکسل اپراتور کوچکتری است اما مانند ترکسل از نظر پوشش‌دهی و سرعت قابل قبول است. برای فعال کردن سیم کارت ترک‌تلکام باید یک پیام خالی به 5555 بفرستید و پس از دیافت پاسخ کلمه Evet را ارسال کنید. در ترک‌تلکام می‌توانید با شماره‌گیری *123# از باقی‌مانده بسته خود اطلاع پیدا کنید.

ودافون (Vodafon) نیز دومین اپراتور بعد از ترکسل است که همانند دو اپراتور قبلی پوشش‌دهی خوبی ارائه می‌دهد که البته سرعت اینترنت آن عالی است. برای فعالسازی سیم‌کارت بعد از خرید آن کلمه SORGU را به شماره 3636 بفرستید. برای اطلاع از باقی‌مانده بسته‌ای که خریداری کردید نیز می‌توانید کلمه OZET را به شماره 7000 بفرستید.

از کجا سیم‌کارت بخریم؟

این سه اپراتور در سراسر ترکیه نمایندگی دارند و می‌توانید از همه شعبه‌های آن‌ها سیم‌کارت مورد نظرتان را خریداری کنید. اگر هنوز در ایران هستید و قصد اقامت کوتاه مدت و توریستی گردشگری در ترکیه را دارید می‌توانید از آژانس‌های هواپیمایی بخواهید تا برای شما سیم‌کارت تهیه کنند اما هزینه‌ی آن معمولا بیشتر از خرید از نمایندگی‌ها در ترکیه است. در فرودگاه نیز از تمامی این اپراتورها شعبه وجو دارد که می‌توانید بعد از رسیدن به مقصد برای خرید سیم‌کارت به آن‌جا مراجعه کنید و البته همانند آژانس‌های هواپیمایی هزینه‌ی بیشتری باید بپردازید. بعد از خرید سیم‌کارت حدود یک ساعت طول می‌کشد تا سیم کارتتان فعال شود و همچنین می‌توانید شماره‌گیری *101# شماره خودتان را بفهمید.

نکته مهم: اگر اقامت دائم ترکیه را نداشته باشید مجاز به خرید سیم‌کارت دائمی نیستید و تنها می‌توانید سیم‌کارت اعتباری و شارژی خریداری کنید. اما باید توجه کنید که در صورتی که از این نوع سیم‌کارت‌ها به مدت 6 ماه و بیشتر استفاده نکنید غیرفعال می‌شوند. پس اگر قصد مسافرت به ترکیه را دارید و سفر بعدیتان بیشتر از 6 ماه طول می‌کشد شما باید یک سیم‌کارت دیگر تهیه کنید.

خرید تلفن همراه دست دوم...

اگر به تازگی در ترکیه ساکن شده‌اید و یا اقامت شما کوتاه مدت است ممکن است خرید تلفن همراه برای شما مشکل باشد در همین راستا مجموعه حیاطمون درترکیه شرایطی را برای ایرانیان ساکن در این کشو فراهم کرده تا بتوانید لوازم خانگی و الکترونیکی دست دوم خود مانند موبایل، لپتاپ، ضبط صوت، تلویزیون و ... بفروشید و برای این کار کافی است به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و به صورت رایگان آگهی ثبت کنید و البته به ازای هر 5 آگهی که ثبت کنید 10 لیر هدیه می‌گیرید. علاوه بر ثبت آگهی شما می‌توانید لوازم مورد نیاز خود از جمله لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، خودرو دست دوم و ... را در وب‌سایت جستجو کنید و بنابر اطلاعاتی که در آنجا وجود دارد خرید خود را انجام دهید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون هر آن چیز که باید درباره خرید سیم‌کارت در ترکیه را بدانید شرح دادیم. امیدواریم قرار دادن این اطلاعات در اختیارتان، شما را در مسیر سخت مهاجرت حمایت کنیم. اما برای در مهاجرت به ترکیه ممکن است سوالات زیادی در رابطه با خرید ملک، خرید خودرو و سرمایه‌گذاری در ترکیه برای شما پیش آید که در مطالب دیگر از این وب‌سایت به آن‌ها نیز پرداخته‌ایم.


0 views