حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۷ اوت . ۲۰۲۰

معرفی 10 مدل مبلمان برای پذیرایی

معرفی 10 مدل مبلمان برای پذیرایی

چه تعداد از انواع مبل‌ها رو می‌شناسید؟ اگر از شما بخواهند که انواع ‌مبل ها را نام ببرید، شاید اولین کلماتی که به ذهنتان بیاید مبل راحتی، مبل سلطنتی، مبل کلاسیک  و ... باشد. اما باید بدانید که مبل ها انواع مختلفی دارند که حتی ممکن است اسم آن ها را هم نشنیده باشید! در مطلب از وب سایت حیاطمون قصد داریم 10 مدل از مبلمان را معرفی کنیم که ممکن است ایرانی نباشند اما در خانه های ایرانی طرفداران زیادی دارند. با ما همراه باشید:

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل چسترفیلد

1. مبل چسترفیلد (Chesterfield)

این نوع مبلمان هم در سبک‌ مدرن و هم در سبک لوکس و اشرافی استفاده می‌شود و پشتی آن کوتاه است. مبلمان چسترفیلد با  طرح دکمه‌کاری روی پارچه پرزدار به همراه دسته‌های لوله استوانه‌ای بزرگ از قرن هجدهم میلادی و زمان ارل چسترفیلد چهارم مورد تحسین همگان قرار می‌گرفته است. در برخی از مدل‌های آن تمام سطوح داخلی و بیرونی لمسه‌کاری شده که جلوه زیبایی به مبل‌ها می‌بخشد اما در بعضی دیگر فقط قسمت داخلی و دسته‌ها رویه‌کوبی می‌شود. ارل چسترفیلد نجیب‌زاده‌ای بود که مبل‌ها را بدون چین و چروک دوست داشت بنابراین این مبل‌ها را برای او آماده می‌کردند. هر چه تراکم این مبل‌های بیشتر باشد بهتر و با کیفیت‌تر هستند و معمولا برای پارچه روکش آنها از مخمل و کتان استفاده می‌کنند. برای چیدمان آن‌ها بهتر است که این مبلمان را در مرکز پذیرایی قرار دهید . ماندگاری این نوع مبلمان زیاد است و شما می‌توانید از مبلمان دست دوم هم استفاده کنید؛ برای خرید مبلمان دست دوم می توانید به بخش آگهی‌ها در وبسایت حیاطمون بروید و مبل دلخواه خودتان رو انتخاب کنید.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل لاوسون

2. مبل سبک لاوسون (Lawson-style Sofa)

مبل لاوسون، یک مبل با طراحی کاملا مدرن و بسیار راحت است و از اوایل قرن بیستم و زمان توماس لاوسن رواج  پیدا کرد. مبل‌های لاوسون ساختار جعبه‌ای دارد و پشتی آن از دسته‌ها بلندتر است که از دیگر مبل‌ها متمایز است. طراحی لاوسون اصلی سه بالشت پشتی متصل و سه کوسن در قسمت نشیمن دارد. دسته باریک و مستطیل شکل یا کوچک و گرد یا استوانه ای است. کوسن‌های بزرگ این مبل که ارتفاع مناسبی دارند باعث راحتی بیشتر این مبل می‌شود. این مبل خطوط مرتب و صافی دارد.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل چندبخشی

3. مبل چندبخشی (Sectional Sofa)

این مبل از سال 1950 وارد صنعت دکوراسیون شد و طرفدارن زیادی را جذب کرد. این نوع مبل می‌تواند مناسب برای پذیرایی‌های کوچک باشد چون می‌شود به حالت‌های مختلفی در کنار یکدیگر قرار داد و هرچه تعداد بخش‌های آن بیشتر باشد حالت‌های قرارگیری آن‌ها هم بیشتر و متنوع‌تر می‌شود. اما در زمان خرید اندازه محیط خانه خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن انتخاب کنید. اگر فضای شما کوچک است تعداد کمتری از قطعات نیاز دارید و اگر فضای شما بزرگ است تعداد بیشتری باید بخرید تا خانه شما خالی به نظر نرسد. این مبل را با نام‌های ال و یو شکل بیشتر می‌شناسند و طرفدارن بیشتری دارد.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل کوهان شتری

4. مبل کوهان شتری (Camelback)

برای طراحی این مبل همانطوری که از نامش مشخص است؛ از کوهان شتر الهام گرفته‌اند. این مدل شبیه به مدل کلاسیک است که پشتی آن به صورت منحنی و شبیه به کوهان شتر است.  استفاده یکنواخت و مستمر از چوب در پایه‌های، دسته‌ها و تاج مبل باعث شده تا حس گرانقیمت بودن و لوکس بودن در این مبل به چشم بیاید.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل شزلون

5. مبل شزلون (Chaise Lounges)

نام این مبل در اصطلاح و زبان اصلی از درشکه‌های دو نفره چینی برداشته شده است که یک نفر آنها را حمل می‌کند. این نشیمن‌های سنتی که از نظر دسته بندی به زیر مجموعه دسته مبل‌هایی با نام شزلون ختم می‌شوند با طراحی متفاوت و نامتقارن خود تحولی شگرف در تولیدات مبل به وجود آورده‌اند. برخی از انواع مبل مورد نظر در هر دو طرف محل استراحت بازو داشته که ارتفاع آنها یکسان نیست. بعضی دیگر فقط در یک سمت این امکان را فراهم کرده‌اند. این مبل‌ها برای استراحت، استفاده تزیینی و موارد دیگر در فضاهای مختلفی به کار گرفته می‌شوند. امروزه مدل‌های مختلفی از مبل شزلون در بازار ایران وجود دارند و می‌توان انواع مبل های شزلون راحتی، استیل و یا کلاسیک را نیز خریداری کرد.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل لاوسیت

6. مبل سبک لاوسیت (Loveseat Sofa)

مبل‌ها یا کاناپه‌های دو نفره را که با امکان نشستن فقط دو نفر در کنار هم ساخته شده‌اند را لاوسیت می گویند. لاوسیت‌ها عموماً یکی از اجزای ثابت اتاق‌های نشیمن به شمار می‌آیند. این نوع ساختار مانند سایر انواع مبل به دسته‌های مبل سلطنتی، راحتی و کلاسیک نیز ساخته می‌شوند. منطق ایجاد این مبل نیز کنار هم نشاندن زوج های جوان برای ایجاد محبت در بین آنها و ابراز علاقه به یکدیگر است. لاوست ها بر اساس اندازه نیز به چهار دسته کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ تقسیم بندی می‌شوند.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل مدرن قرن بیست و یک

7. مبل مدرن قرن بیست و یکم (Mid-Century Modern)

این نوع مبلمان همانطور که از اسمشان پیداست از سال 1940 تا 1970 امورد استفاده قرار می‌گرفتند. آن‌ها با خطوطی تمیز و صاف، سبکی ساده و مینیمال را به نمایش می‌گذارند. تنوع در این مدل از مبلمان از دیگر انواع مبل بسیار زیباتر و بیشتر است. این نوع مبلمان با اینکه چندان هم راحت نیستند اما طراحی ساده و زیبای آن‌ها حس راحتی را در شما ایجاد می‌کند

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل معاصر قرن بیست و یک

8. مبل مدرن معاصر قرن بیست و یکم (Contemporary Mid-Century Modern Sofa)

این نوع مبل شباهت بسیار زیادی به مدل قبل دارد و به این دلیل آن را مدرن معاصر می‌نامیم که تکنیک‌های امروزی و مدرن در طراحی آن به کار رفته است که آن را از نمونه قبلی متمایز می‌کند. معاصرها مبل‌های بر اساس تاریخ روز هستند اما قرن بیست و یکمی‌ها مبل‌هایی با سیر خطی و ثابت هستند که از گذشته وارد عصر مدرنیته شده‌اند.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل بریج واتر

9.مبل بریج واتر (Bridgewater)

مبلی خاص و زیبا که نام این مبل را از نام سازنده آن برداشته‌اند. دسته‌های این مبل به سمت عقب کشیده شده است و با شیبی ملایم به تاج آن می‌رسد. این مبل را به صورت اختصاصی برای راحتی طراحی کرده‌اند و مناسب برای استفاده روزانه است.

انواع مبلمان برای پذیرایی
مبل کابریول

10. مبل کابریول (Cabriole)

این مبل که از چوب ساخته می‌شود به دلیل انحنا و گردی در قسمت گوشه‌ها حالتی دربرگیرنده برای افرادی که نشستن بر روی آن را انتخاب می‌کنند به وجود می‌اورد. همه این طراحی‌ها زمانی تکمیل می‌شود که کوسن‌های نرم و راحت این مبل در محل‌های خئد قرار بگیرند.

اگر از مبلمان خود ناراضی هستید ...

وب‌سایت حیاطمون شرایطی رو برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم کرده است که می‌توانند به صورت رایگان آگهی ثبت کنند و لوازم دست دوم خودشان مانند مبلمان، آنلاین به فروش بگذارند بنابراین اگر می‌خواهید لوازم خانگی و مبلمان مناسب برای خانه‌تان بخرید  و یا آن‌ها را بفروشید کافی‌ست به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و البته به ازای ثبت هر 5 آگهی 10 لیر دریافت کنید.


0 views