حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۹ اوت . ۲۰۲۰

غذاهای خیابانی استانبول (بخش دوم)

غذاهای خیابانی استانبول (بخش دوم)

در بخش قبل 8 مورد از غذاهای خیابانی استانبول را معرفی کردیم در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی 7 مورد دیگر می‌پردازیم تا شما را با غذاهای ترکی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید:

کباب ترکی - غذای ترکی
دونر کباب

1.Doner Kebap (دونر کباب):

دونر به گوشت مرغ يا گوشت قرمز ورقه ورقه شده و يا قطعه قطعه شده گفته می‌شود که در زبان ترکی به معناي چرخان است. این کباب خوشمزه را به صورت ساندویچی و با نان پیتا به همراه مخلفات کاهو، گوجه‌فرنگی و پیاز و جعفری آماده می‌کنند و در اکثر خیابان‌های استانبول می‌توان دستفروش‌هایی که این ساندویچ‌ها را آماده می‌کنند دید. دونر کباب شهرت جهانی دارد و در ایران به جز آذربایجان به آن کباب ترکی می‌گویند. این ساندویچ خوشمزه در اروپا و به خصوص آلمان طرفداران زیادی دارد که با نام‌های متفاوتی عرضه می‌شود مثلا در لبنان به آن شاورما و در عراق گص گفته می‌شود.⠀

ایسلاک برگر - ساندویچ ترکی
برگر مرطوب

2. Islak Burger (ایسلاک برگر):

ایسلاک همبرگر  یا همان همبرگر مرطوب، یک برگر با سس بسیار زیاد است و این همبرگرها مدت زمان‌های طولانی با بخار پخته می‌شوند. این ساندویچ‌ها از محبوب‌ترین غذاها در فصل زمستان هستنداین همبرگرهای کوچک به عنوان میان وعده عالی هستند و معمولا با نوشیدنی آیران یا همان دوغ ایرانی خورده می‌شود.

کوکورچ - غذای ترکی
کوکورچ

3. Kukurec (کوکورچ):

کوکورچ مانند کله‌پاچه ایرانی ممکن است ظاهر یا مواد تشکیل‌دهنده‌ی خوشایندی نداشته باشد و مورد سلیقه همه نباشد اما به گفته اکثریت این غذا خوشمزه‌ست و ارزش امتحان کردن را دارد. مواد تشکیل‌دهنده این غذا جگر یا جگر سفید طعم‌دار شده با آبلیمو به همراه یک لایه چربی‌ست که روی آن را با روده گوسفند می‌پوشانند و با سیخ، کباب می‌کنند. این غذا در خیابان‌های استانبول هم به صورت ساندویچی فروخته می‌شود هم به صورت پرسی. این غذا را عشایر در زمان‌های قدیم می‌خوردند تا از دام‌های خود نهایت استفاده را ببرند.

دوندروما
دندورما

4. dondurma (دوندورما):

دوندورما را می‌توان بیشتر یک دسر خیابان نامید تا غذا. این دسر نوعی بستنی ترکی است که اولین بار سیصد سال پیش شناخته شد در آن زمان ترک‌ها در روزهای گرم تابستانی برای رفع تشنگی با ترکیب کردن برف و تکه‌های میوه دسری خوشمزه می‌ساختند. بعدها بستنی خوردن یک‌ سنت در بین مردم ترک شد و به این دسر کارسانباچ گفته می‌شد در حال حاضر مردم ترکیه بستنی ترکی را به نام دوندورما می‌شناسند و با اضافه کردن ریشه گل ارکیده یک نوع بستنی خوشمزه به نام ماراش دوندورما درست می‌کنند که این حالت کش آمدن دارد. در استانبول بستنی‌فروشی‌ها روشی خاص برای جذب مشتری دارند، آن‌ها با لباس‌های سنتی ترکیه‌ای و ضربه زدن با ریتمی خاص بر روی ظرف‌های بستنی، توجه همه را به خود جلب می‌کنند و اگر به سمت‌شان بروید نمایش‌شان تازه آغاز می‌شود. نمایشی طنز که گرفتن بستنی از آن‌ها را دشوار می‌کند. البته به گفته شهروندان ترکیه این بستنی‌ها گران هستند اما دیدن نمایش آن-ها جالب است.

ایچلی کوفته - غذای ترکی
ایچلی کوفته 

5. icli kofte (ایچلی کوفته):

ایچلی کوفته یا کوفته مغزدار ترکی از غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذ ترکی است و طرفداران بسیار زیادی دارد. طرز تهیه این غذا آسان هست و شما هم می‌توانید در خانه درست کنید. ایچلی کوفته شبیه کبه است و از یک پوسته ترد و خوشمزه بلغور تشکیل شده که داخل آن با گوشت چرخ‌کرده، پیاز، جعفری و دانه‌های کاج پر می‌شود و سپس هرکدام را در روغن داغ سرخ می‌کنند برای تزیین ایچلی کوفته از جعفری تازه و سس‌های مخصوص استفاده می‌کنند.

مقاله مرتبط: بهترین رستوران‌های استانبول

بورک - غذای ترکی
بورک 

6. Börek (بورک):

بورک یک میان‌وعده عالی با خمیر یوفکا و از خانواده‌ی شیرینی‌هاست که انواع مختلفی دارد. بورک در واقع یک پیراشکی با گوشت چرخ‌کرده، اسفناج و سبزیجات، سوسیس، پنیر و سیب‌زمینی است که برای هر وعده غذایی حتی صبحانه سرو می‌شود و اکثر نانوایی‌ها آن را دارند. طرز تهیه هر نوع بورک متفاوت است و معروف‌ترین آن‌ها بورک پنیری، بورک گوشت و کشمش، بورک گوشت و سبزیجات، بورک تره فرنگی، بورک پای گوشت، بورک اسفناج، بورک گردویی و بورک کاپ میلفوی است. روش درست کردن همه این بورک‌ها یکسان است و فقط مواد تشکیل دهنده‌ی آن‌ها متفاوت است. کافی‌ست مواد را داخل خمیر یوفکا بریزید و در فر بپزید.

لاهماجون - غذای ترکی
لاهماجون

7. Lahmacun (لاهماجون):

لاهماجون یا لاحماجون همان پیتزای ترکی است. یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ مانند پیده که مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن مخلوطی از سبزیجات و گوشت گوسفند یا گاو چرخ کرده است که داخل خمیر نازکی پیچیده می‌شود و معمولا روی آن یک تخم‌مرغ می‌شکانند.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون 7 غذای خیابانی دیگر ترکی را معرفی کردیم. ترکیه تنوع غذایی بسیار زیادی دارد و ایرانیان تشابه فرهنگی که با مردم ترکیه دارند سلیقه غذایی مشابهی هم دارند. البته بیشتر غذاهای ترکی را کباب‌ها تشکیل می‌دهند که انواع بسیار زیادی دارند در مطلبی دیگر از مجله حیاطمون به آن پرداخته‌ایم. اما غذاهای خیابانی تنها گزینه پیش‌روی شما برای خوردن غذاهای ترکی نیستند. رستوران های زیاد و عالی‌ای در ترکیه و استانبول وجود دارند که می‌توانید در آن‌جا لحظات خوبی را سپری کنید و آن‌ها را نیز در مطلب دیگری معرفی کرده‌ایم.

مقاله مرتبط: غذاهای خیابانی استانبول (بخش اول)


0 views