حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۳ اوت . ۲۰۲۰

غذاهای خیابانی استانبول

غذاهای خیابانی استانبول

در استانبول می‌توانید رستوران‌های بسیار خوب و زیادی را که غذاهای عالی و با کیفیتی دارند؛ پیدا کنید اما خوردن غذاهای خوشمزه و سنتی ترکی در هنگام گشت و گذار و خرید لطف دیگری دارد! در گوشه و کنار خیابان‌های استانبول پر از چرخ‌های دستی‌ای است که روی آن غذاهای خوشمزه‌ای برای فروش چیده شده است. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی و بررسی این غذاهای خوشمزه می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

simit - غذای خیابانی ترکی
نان سیمیت

1. Simit (سیمیت)

سیمیت یک نوع نان ترکیه‌‌ای است که پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نان در تمام ترکیه و به خصوص شهر آنتالیاست. این نان بسیار خوشمزه، طعم خاص خودش را دارد و مواد تشکیل دهنده آن آرد، مایه خمیر، شکر، روغن و شیره انگور است. شاید اولین چیزی که در خیابان‌های استانبول به چشم بیاید؛ چرخ های دستی پر از نان‌های سیمیت است که گردشگران در مقابل آن در حال خرید سیمیت ترکی هستند. نان سیمیت یک میان وعده عالی ترکی به همراه چای و خرما است که در ماه رمضان به عنوان یک افطاری ساده و خوشمزه میل می‌شود.

Midie dolma - غذای خیابانی ترکی
میدیه دولما

2. midye dolma (میدیه دولما)

میدیه دولما در واقع همان صدف سیاه پر شده یا دلمه صدف است که داخل صدف سیاه را با موادی مانند برنج، ادویه‌های تند و معطر و ترشی‌جات پر می‌کنند سپس آن‌ها را در سینی‌های بزرگ می‌چینند و با لیموی تازه تزیین می‌کنند. این صدف‌های خوشمزه را می‌توان در شهرهای ساحلی و سواحل بدروم همچنین محله بی‌اغلو و البته میدان تکسیم استانبول پیدا کرد.

misir - غذای خیابانی ترکی
بلال و بلوط کبابی

3. Misir و Kestane (بلال کبابی و شاه بلوط کبابی)

بلال و شاه بلوط کبابی از محبوب‌ترین اسنک‌هایی‌ست که می‌توان آن‌ها را در هر کوچه و پس کوچه استانبول پیدا کرد که در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد. دست‌فروشان استانبول بلال را هم به صورت کبابی و هم به صورت پخته با ادویه‌های مخصوص در کنار بلوط‌های بو  داده، سرو می‌کنند.

Tavuk pilav - غذای خیابانی ترکی
تاووک پیلاو

4. Tavuk Pilav (تاووک پیلاو)

تاووک پیلاو، همان مرغ پخته و برنج به همراه نخود است؛ تاووک به معنای مرغ و پیلاو به معنی برنج است که به صورت مخلوط شده و در ظرف در تمام شهر به فروش می‌رسد و قیمت آن بسته به حجم آن متغیر است. این غذای داغ و خوشمزه می‌تواند یک وعده غذایی کامل باشد بیشتر گردشگران اعتقاد دارند بهترین تاووک پیلاو را می‌توان در منطقه آنکاپانی و رو به روی بازار مانیفاتورچیلار پیدا کرد. طرز تهیه این غذا راحت است و همانند نخودپلو ایرانی‌ست و می‌توانید به راحتی در خانه تهیه کنید.

Blaki ekmek - غذای خیابانی ترکی
بالیک اکمک

5. Balik Ekmek (بالیک اکمک)

بالیک اِکمِک یک غذای بسیار محبوب ترکی‌ست که بالیک به ماهی و اکمک به معنای نان است. این غذا همان‌طوری که نامش مشخص است؛ یک ساندویچ فیله ماهی گریل یا سرخ شده لقمه‌ای است که به همراه نعنا، لیموترش و پیاز و جعفری و سبزیجات مختلف درون یک نان باگت سرو می‌شود. ماهی آن معمولا ماهی قباد و یا ماهی‌های روغنی شبیه به آن است. بهترین مکان برای خوردن این ساندویچ خوشمزه مناطق ساحلی و محله‌های امینونو و گالاتای استانبول که همیشه تازه‌ترین ماهی‌ها را دارند و یا شهر وان ترکیه است؛ حتی می‌توان در بعضی موارد این ساندویچ را هنگام قایق سواری میل کرد.

durum - غذای خیابانی ترکی
دوروم

6. Durum (دوروم)

دوروم ترکی یک ساندویچ ساده و خوشمزه است و می‌توان گفت همان کباب ترکی است که در نان لواش یا سانجی پیچیده شده است. این ساندویچ در همه‌جای ترکیه یافت می‌شود و به همین دلیل به آن لقب خوراکی دموکرات ترکیه را داده‌اند. این ساندویچ از جگر و گوشت گوسفند و مرغی که به قطعات باریک و بلندی برش داده شده، تشکیل شده است و به صورت لقمه‌ای داخل نان‌های نازک لواش و نان‌های ورقه‌ای به همراه سبزیجات و ذرت سرو می‌شود.

tantuni - غذای خیابانی ترکی
تانتونی

7. Tantuni (تانتونی)

تانتونی نیز همانند دوروم یک ساندویچ از قطعات و برش‌های گوشت گوسفند است اما با این تفاوت که طعم بسیار تندی دارد. تانتونی را در تورتیلاهای بسیار نازک می‌پیچیند و در روغن سرخ می‌کنند سپس به همراه سبزیجات، گوجه فرنگی، فلفل و ادویه‌های دیگر به صورت لقمه‌ای سرو می‌کنند. مهد اولیه این غذا، شهر مرسین بوده است و مردم این شهر اعتقاد داشتند که تانتونی واقعی باید به قدری تند باشد که زبان را بگزد. اما دست‌فروشان آن را به دو صورت تند و معمولی می‌فروشند. بهترین مکان برای امتحان کردن یک تانتونی خوشمزه  اِمینه آنا سفراسی در محله بیلورجو و میدان تکسیم است.

kumpir - غذای خیابانی ترکی
کومپیر

8. Kumpir (کومپیر)

کومپیر می‌تواند یک میان وعده عالی باشد. این غذا در واقع همان سیب زمینی پخته شکم پر است که مواد تشکیل دهنده آن، مخلوطی از  سوسیس، مایونز، ذرت، هویچ، نخود فرنگی و ... است. طرز تهیه این غذا هم بسیار آسان است برای درست کردن آن کافی است محتویات یک سیب زمینی را خالی کنید و آن را با کره یا روغن زیتون ترکیب کنید و دوباره درون سیب زمینی قرار دهید سپس دیگر مواد را بسته به سلیقه خودتان با هم مخلوط کنید و به همراه پنیر پیتزا رنده شده روی سیب زمینی بریزید. بهترین منطقه برای خوردن کومپیر، منطقه اورتاکوی استانبول است

مقاله مرتبط: بهترین رستوران های استانبول

در این بخش از مجله حیاطمون هشت مورد از غذاهای خیابانی استانبول را معرفی کردیم. اما غذاهای ترکی تنوع بسیار زیادی دارند و در بخش بعدی به معرفی دیگر غذاهای ترکی می‌پردازیم.

غذاهای خیابانی استانبول (بخش دوم)


0 views