حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۲ سپتامبر . ۲۰۲۰

سوپانگل؛ پودینگ ترکی

سوپانگل؛ پودینگ ترکی

ترکیه غذاهای معروف و خوشمزه‌ای دارد که با سلیقه ایرانی‌ها نیز هماهنگ است اما علاوه بر این‌ها ترکیه یکی از بهترین شکلات‌های جهان را دارد و به دیگر کشورها صادر می‌کند. بنابراین دسرهای خوشمزه‌ای هم دارد یکی از این دسرها سوپانگل است. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی سوپانگل و طرز تهیه آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

سوپانگل چیست؟

سوپانگل یه دسر خیلی خوشمزه اصیل ترکی است. این دسر نوعی پودینگ شکلاتی است که در شیرینی‌فروشی‌ها و کافه‌های ترکیه می-توانید آن‌را پیدا کنید. این دسر خوسمزه را در طعم‌های مختلف درست می‌کنند و معمولا روی آن را با خامه و پسته تزیین می‌کنند. مواد اولیه این دسر شامل شیر، شکر، نشاسته، وانیل و شکلات است و طرز تهیه‌‌اش هم بسیار آسان است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

مواد اولیه برای تهیه دسر سوپانگل ترکی

پنج لیوان شیر

یک لیوان شکر

یک عدد تخم‌مرغ

یک لیوان آرد

25 گرم معادل دو قاشق غذاخوری پودرکاکائو

یک قاشق چای‌خوری وانیل

یک قاشق غذاخوری کره

۱۰۰ گرم شکلات تلخ

یک لیوان آب سرد

*این مواد برای 6 نفر یا 6 کاسه مناسب است.

طرز تهیه سوپانگل ترکی

مرحله اول:

یک قابلمه بر روی گاز قرار دهید و شیر را گرم کنید. سپس آرد و تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم:

شکر و پودر کاکائو را نیز اضافه کنید و آن‌ها را به صورت مداوم هم بزنید و مراقبت باشید که ته نگیرد. این کار را تا زمانی انجام دهید که دسر قوام پیدا کند و بپزد.

مرحله سوم:

بعد از اینکه مواد داخل قابلمه قوام و غلظت پیدا کرد آن را از روی اجاق گاز بردارید و شکلات تلخ و کره را به دسر داغ اضافه کنید و هم بزنید تا آب شوند.

مرحله چهارم:

یکی لیوان آب را در داخل فریزر قرار دهید تا کاملا یخ تگری شود و صبر کنید تا دسر شما ولرم شود و گاهی هم آن را هم بزنید.

مرحله پنجم:

در آخرین مرحله آب سرد که از قبل در فریزر قرار داده بودید را به دسر اضافه کنید و با همزن برقی حدود پنج دقیقه هم بزنید.

آماده‌سازی دسر

بعد اینکه خوب مخلوط شدند مواد را در کاسه‌ها یا جام‌های پذیرایی بریزید و تقسیم کنید. برای تزیین آن می‌توانید از هرچیزی استفاده کنید اما معمولا از پسته و پودر پسته برای تزیین آن استفاده می‌شود می‌توانید از سایر مغزها مانند بادام گردو هم استفاده کنید و روی دسر بپاشید. سپس برای آن که روی دسر شما رویه نبندد؛ روی کاسه‌ها یا جام‌ها را سلفون بکشید و در یخچال قرار دهید. بعد از چندساعت پودینگ شکلاتی سوپانگل شما آماده‌ست.

برای خوشمزه‌تر شدن این دسر می‌توانید کف کاسه‌ها را با شیر کمی خیس و مرطوب کنید و یک تکه کیک شکلاتی یا وانیلی در کف کاسه قرار دهید و سپس دسر را روی کیک‌ها بریزید که طعم دسر سوپانگل شما را عالی می‌کند.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون طرز تهیه پودینگ ترکی سوپانگل را آموزش دادیم. این دسر بسیار خوشمزه را می‌توانید در تمام مهمانی‌ها به سرعت آماده کنید. اما در ترکیه دسرها و شیرینی‌های خوشمزه‌دیگری هم مانند باقلوا، تریلیچه، حلوا، کنافه و ... وجود دارد که در دیگر مطالب وب‌سایت طرز تهیه آن‌ها را نیز آموزش داده‌ایم.


0 views