حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۳ سپتامبر . ۲۰۲۰

تریلیچه؛ کیک خیس ترکی

تریلیچه؛ کیک خیس ترکی

در ترکیه علاوه بر غذاهای خوشمزه‌ و محلی، دسرها و شیرینی‌های خوشمزه مانند باقلوا، کنافه، سوپانگل و ... هم در فروشگاه‌ها و کافه-ها به چشم می‌خورند. ترکیه یکی از بهترین شکلات‌های جهان را دارد و در صدر لیست صادرکنندگان قرار دارد و دسرهایش هم شهرت جهانی دارد. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون یکی از  این دسرهای خوشمزه به نام تریلیچه که البته نوعی کیک خیس است را معرفی می‌کنیم و سپس طرز تهیه آن را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید:

تریلیچه چیست؟

تریلیچه (Trilece) یک کیک کاراملی اسفنجی با شربت ترکی و خیلی خوشمزه‌ست که طرفداران بسیار زیادی در ترکیه دارد. این کیک نوعی کیک خیس است که البته بیشتر از حد طبیعی نرم و خیس است. این طعم‌های مختلف و خاصی دارد و البته درست کردن آن در خانه هم امکان‌پذیر و بسیار ساده‌ است.

روی این کیک یه شربت از شیر و شکر میریزند و بستگی به طعمش با پسته، سس کاراملی یا شکلات تزیین می‌کنند و بعد در یخچال نگهداری می‌کنند

مواد لازم برای تهیه یک تریلیچه خوشمزه

مواد لازم برای کیک

پنج عدد تخم‌مرغ،

یک لیوان شکر،

نصف لیوان نشاسته،

یک لیوان آرد،

یک پاکت بکینگ پودر (۱۰گرم)،

یک پاکت وانیل،

مواد لازم برای شربت

چهار لیوان شیر،

یک استکان شکر

یک پاکت خامه (۲۰۰گرم)

مواد لازم برای روی دسر

یک پاکت پودر خامه (۷۵گرم)

یک و نیم استکان شیر

مواد لازم برای کارامل

یک لیوان شکر

دو لیوان آب

یک قاشق غذاخوری نشاسته

یک قاشق مرباخوری کره

طرز تهیه تریلیچه یا کیک خیس ترکی

مرحله اول؛

ابتدا باید کیک را آماده کنید و برای آن آرد و بکینگ پودر و نشاسته مخلوط کنید و سپس الک کنید و بعد تخم‌مرغ و شکر را با هم مخلوط کنید و خوب بهم بزنید. سپس این دو را باهم مخلوط کنید و به آرامی هم بزنید. یک ظرف پیرکس را چرب کنید و مواد داخل آن ریخته و در دمای 180 درجه فر بپزید. بعد از اینکه پخته شد بگذارید چند دقیقه در فر خاموش شده سرد شود.

مرحله دوم؛

شیر و خامه را در یک ظرف به خوبی باهم مخلوط کنید و هم بزنید حدود ۴/۳ این مخلوط را در قالب کیک بریزید.

کیکی که از قبل پختید را داخل مخلوط بگذارید تا مایع شیر جذب کیک شود. روی کیک را با یک خلال دندان سوراخ کنید و بعد بقیه مخلوط شیر را به آرامی و با یک ملاقه روی کیک بریزید. این مخلوط را کنار بگذارید تا کیک‌تان کاملا مرطوب و سرد شود.

مرحله سوم؛

در این مرحله باید کارامل را درست کنید.

اگر کارامل آماده دارید مقداری از آن را با نصف فنجان آب قاطی کنید و روی کیک بریزید. اما اگر ندارید می‌توانید خودتان درست کنید.

مقداری از شکر را داخل تابه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار بدید تا زمانی که شروع به ذوب شدن کند سپس بقیه شکر را هم بریزید و منتظر شوید تا به طور کامل مایع شود به رنگ قهوه‌ای در بیاید و مراقب باشید که نسوزد. قبل از اینکه خیلی سفت شود زیر آن را خاموش کنید.

مرحله چهارم؛

در این مرحله پودر خامه و شیر مخلوط کنید و در یخچال بگذارید تا سرد شود.

مرحله پنجم؛

حالا باید شربت را درست کنید و روی کیک بریزید.

شیر و شکر را داخل تابه‌ای روی گاز بگذارید به هم بزنید تا شکر آب شود. در این فاصله نشاسته را با یک لیوان آب مخلوط کرده و به همراه کره در کارامل بریزید و بگذارید بپزد.

بعد یک دقیقه زیر آن را خاموش کنید و خامه را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله ششم؛

حالا شربت را روی کیک مرطوب بریزید و بعد پودر خامه و شیر را روی کیک بریزید و با چنگال یا شانه کیک خط هایی روی خامه بکشید و بعد کارامل خنک شده را روی دسر بریزید و حداقل ۳ساعت در یخچال بگذارید.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون یکی از دسرهای خوشمزه به نام تریلیچه را معرفی کردیم و طرز تهیه‌اش را توضیح دادیم اما در ترکیه دسرها و شیرینی‌های خوشمزه‌ی دیگری مانند باقلوا، کنافه و ... هم وجود دارد که در مطالب دیگر طرز تهیه‌شان را توضیح دادیم.


0 views