حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۲۵ سپتامبر . ۲۰۲۰

فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه

فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای توریستی در جهان محسوب می‌شود بنابراین فرودگاه‌های بسیار مجهزی باید داشته باشد تا بتواند نیاز گردشگران و توریست‌ها را برآورده کند. در یکی از مطالب فرودگاه‌های استانبول توریستی‌ترین و پررفت‌و آمدترین شهر ترکیه است را معرفی کردیم. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی دیگر فرودگاه‌های ترکیه در شهرهای مهم می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

فرودگاه اسنبوا آنکارا(Esenboga)

این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ترکیه است که در سال ۲۰۰۹ به دلیل امنیت و کیفیت بالا بهترین فرودگاه اروپا نیز انتخاب شد. این فرودگاه رتبه چهارم از نظر شلوغی و رفت و آمد را دارد و خطوط ترکیش ایرلاینز، ایران ایر و ماهان هر روز به ایران و بالعکس پرواز دارند.

فرودگاه‌ عدنان مندرس ازمیر(Adnan Menderes)

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به لحاظ ترافیک مسافر در مرتبه پنجم قرار دارد و خطوط هوایی فری برد ایرلاینز، ماهان، معراج، پگاسوس، قشم، ترکیش ایرلاینز و تابان روزانه به این فرودگاه  از ایران و بالعکس پرواز دارند که همگی از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارند به غیر از ترکیش ایرلاینز که از تبریز پرواز می کند.

فرودگاه ازمیر که در سال ۱۹۸۷ ساخت آن تمام شد و با توجه به اینکه ازمیر سومین شهر مهم ترکیه است فرودگاه آن یکی از محل های اصلی حمل ونقل مسافر شناخته شده است.

فرودگاه آدانا

فرودگاه آدانا ترکیه، که در شهر آدانای استان آدانای ترکیه، واقع شده‌است، به فرودگاه شاکیرپاشا آدانا نیز مشهور است. این فرودگاه در سال ۱۹۳۷ میلادی، برای خدمات غیرنظامی و نظامی افتتاح شد؛ خدمات غیرنظامی این فرودگاه، از سال ۱۹۵۶ میلادی، آغاز گردید. این فرودگاه، ۳٫۵ کیلومتر از مرکز شهر، فاصله دارد.

فرودگاه آنتالیا (Antalya Airport)

فرودگاه آنتالیا که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه های ترکیه است در سال ۱۹۹۸ ساخته شد و به واسطه ساحلی بودن و توریستی بودن آنتالیا که یکی از پرترددترین نقاط ترکیه است، پذیرای مسافر از همه نقاط دنیا می باشد.

فرودگاه ترابزون (Trabzon Airport)

فرودگاه ترابزون  در نزدیکی شهر ترابزون قرار دارد و در سال ۱۹۵۷ افتتاح شده است. ترابزون شهری سرسبز و توریستی است که به واسطه جاهای دیدنی ترابزون، فرودگاه این شهر نیز به همان اندازه مورد توجه قرار گرفته است. این فرودگاه نهمین فرودگاه پر‌رفت ‌و ‌آمد از نظر جابجایی مسافر در ترکیه به ‌شمار می‌رود. برخی از مقاصد پروازهای فرودگاه شامل بغداد، ازمیر، کویت، استانبول، برلین و فرانکفورت می‌شود.

فرودگاه دالامان

این فرودگاه، فرودگاهی بین المللی است و یکی از سه فرودگاه در جنوب غربی ترکیه است که به این ناحیه خدمات رسانی می کند. دو فرودگاه دیگر این ناحیه، فرودگاه میلاس بدروم و فرودگاه آنتالیا است. فرودگاه دالامان ترکیه دو پایانه دارد که ترمینال قدیمی برای پروازهای داخلی و ترمینال جدید برای پروازهای بین المللی استفاده می شوند. این فرودگاه برای خدمات رسانی به مناطق گردشگری اطراف و همچنین دالامان ساخته شده است.

از این فرودگاه پروازها به بیش از ۱۲۰ مقصد در سراسر ترکیه، اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه انجام می شود. اگر از شهر دالامان می خواهید به فرودگاه برسید تنها کافیست که خیابان D555 را که مستقیم به طرف جنوب حرکت می‌کند را بپیمایید. در این فرودگاه کانترهای اطلاعات در سالن های خروجی و ورودی قرار دارند که به مسافران راهنمایی می دهند.

فرودگاه میلاس بدروم(Milas-Bodrum Airport)

فرودگاه بدروم   هم از مهمترین فرودگاه های ترکیه است که  در سال ۱۹۹۷ ساخته شد و در ۳۶ کیلومتری این شهر قرار گرفته است. فصل تابستان اوج پروازها به این مکان است و به وسیله اتوبوس و تاکسی می توان به بدروم یا شهرهای اطراف رفت.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون به معرفی چند فرودگاه مهم در ترکیه پرداختیم. استانبول نیز یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه است که فرودگاه‌های مجهز و با کیفیتی دارد که در مطلب دیگری معرفی کردیم. اما آیا می‌توان از ایران به ترکیه سفر زمینی هم داشت؟ مسافت و زمان آن چقدر است؟ در مجله در مورد این موضوع نیز به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.


0 views