حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۰۸ اکتبر . ۲۰۲۰

انواع نان در ترکیه

انواع نان در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است و به همین دلیل از نظر فرهنگی بسیار به هم شبیه هستند. مذهب مردم ترکیه اسلام است و همانطور که می‌دانید جایگاه نان در اسلام بسیار بالا است و به همین دلیل تنوع نان در ترکیه زیاد است. نان در ترکیه مانند ایران حرمت دارد و در سفره ترک‌ها همیشه نان وجود دارد. ترک‌ها اعتقاد دارند که نان را نباید دور بریزند زیرا فقیران به آن نیاز دارند و می توانند گرسنگان را سیر کنند. در ترکیه نان را معمولا روی ساج که یک سینی سنتی ترکی است درست می‌کنند و آن را در تنور می پزند. در این مطلب از وب‌سایت حیاطمون به معرفی انواع نان‌ها در ترکیه و طرز تهیه آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید:

نان یوفکا (Yufka)

نان یوفکا یک نان نازک و از معروف‌ترین نان‌های ترکی است که بسیار شبیه به نان لواش اما به صورت گرد است. این نان را با آرد گندم، آب و نمک درست می‌کنند و سپس  به مدت نیم ساعت به آن استراحت می‌دهند تا به اصطلاح ور بیاید. سپس خمیر را به صورت و نازک درمی‌اورند و در تنور می‌پزند. این نوع نان را می‌توان مدت زمان زیادی نگهداری کرد و به دلیل نازکی بسیار خشک است.

نان سیمیت (Simit)

سیمیت یک نوع نان ترکیه‌‌ای است. این نان پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نان در تمام ترکیه و به خصوص شهر آنتالیاست. نان سیمیت بسیار خوشمزه، است و طعم خاص خودش را دارد. مواد تشکیل دهنده این نان آرد، مایه خمیر، شکر، روغن و شیره انگور است. البته طرز تهیه این نان و حتی نام آن در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است این نان را می‌توانید در سرتاسر استانبول پیدا کنید و اولین غذایی که در خیابان‌های استانبول به چشم می‌آید؛ چرخ های دستی پر از نان‌های سیمیت است که گردشگران در مقابل آن در حال خرید سیمیت ترکی هستند. نان سیمیت یک میان وعده عالی ترکی به همراه چای و خرما است که در ماه رمضان به عنوان یک افطاری ساده و خوشمزه میل می‌شود.

نان پیده (Pide)

پیده یکی دیگر از نان‌های معروف در ترکیه است. این نان شباهت زیادی به نان بربری دارد و در اکثر نانوایی‌ها پخت می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده این نان آرد سفید، شیر، آب و تخم‌مرغ است. پیده همچنین نام یک نوع غذای ترکی است که به پیتزای ترکی معروف است. بعد از تهیه خمیر این نان می‌توان روی آن گوشت و سبزیجات خورد شده بریزید و بعد در تنور یا فر بپزید و پیده را به صورت رول شده یا قایقی سرو کنید. این نان و غذا یک میان‌وعده عالی ترکی است.

نان بازلمه (Bazlama)

نان بازلمه یا بازلاما نیز یکی از محبوب‌ترین نان‌های ترکی است که معمولا برای صبحانه مصرف می‌شود. بزلمه یک نوع نان گرد و صاف است که برروی ساج که یک نوع سینی سنتی در ترکیه و در تنور سنتی پخته می‌شود. در روستا‌های معمولا تنور را با هیزم روشن نگه می‌دارند و نان در آن خوشمزه‌تر از تنورهای مدرن می‌شود.

نان بورک (Borek)

نان بورک نیز در ترکیه بسیار معروف است این نان یک نوع نان شیرمال یا شیرینی در ترکیه محسوب می‌شود. بورک یک نوع غذای ترکی است که به عنوان میان‌وعده یا صبحانه مصرف می‌شود و انواع زیادی دارد. این نان را با خیمر فیلو یا خمیر یوفکا درست می‌کنند و داخل آن را با موادی مانند سبزیجات، پنیر گوشت و ... بسته به نوع بورک پر می‌کنند و سپس به صورت رول شده سرو می‌کنند. این نوع شیرینی را در منو همه رستوران‌ها می‌توانید پیدا کنید و پرطرفدارترین نوع آن، بورک پنیر و سبزیجات است.

نان گزلمه (Gozleme)

نان گزلمه نیز یکی از خوشمزه‌ترین و مشهورترین نان‌های ترکی است. این نان در واقع پنکیک ترکی است که از لایه‌های زیاد خمیر یوفکا تشکیل شده است و داخل آن با موادی مانند پنیر و اسفناج پر می‌کنند و سپس به صورت رول شده یا لایه لایه سرو می‌کنند. این نوع نان را به عنوان صبحانه یا میان‌وعده به همراه یک فنجان قهوه ترک میل می‌کنند.

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون انواع نان و نحوه تهیه آن‌ها را معرفی کردیم. ترکیه غذاهای بسیار خوشمزه‌ای دارد که تنوع غذایی در این کشور بالاست که در مطالب دیگر آن‌ها معرفی کرده و طرز تهیه آن‌ها آموزش داده‌ایم.


0 views