حیاطمون

مجـــــــــــله

جستجو برای :

حیاطمون

مجـــــــــــله

۱۷ اوت . ۲۰۲۰

انواع ظروف پذیرایی

انواع ظروف پذیرایی

مهمان نوازی یکی از ویژگی های مردم ایران و مردم ترکیه است. بنابراین داشتن ظروف مناسب برای پذیرایی یکی از مسائل مهم در همه خانه های ایرانی است. در این مطلب از وبسایت حیاطمون انواع ظروف پذیرایی را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید:

سرویس چینی

سرویس چینی؛ بهترین ظروف برای استفاده در مهمانی‌ها است که جایگاه ویژه‌ای دارد. تنوع این ظروف بسیار زیاد است که می‌توانید با هزینه‌های متفاوت بخرید. برای ساخت این ظروف از خاک چینی یا کائولین که در دمای بالا سفید و براق می‌شود استفاده می‌کنند. از این ظروف هم برای غذاهای گرم و هم برای غذاهای سرد می‌توان استفاده کرد. ظروف چینی اولین بار در قرن 8 ام در چین ساخته شد که حدود 13 هزار تا از نوع ظرف در موزه توپکاپی استانبول نگهداری می‌شود.

سرویس کریستال

سرویس پذیرایی کریستال؛ از زیباترین ظروف برای پذیرایی هستند. کریستال به معنای ماده هست و نوعی شیشه سرب دار است که اگر ظرفی 24 درصد سرب داشته باشد کیفیت آن بسیار عالی است و البته نسبت به بلور سنگین‌تر است و اگر روی آن ضربه بزنید صدایی زنگوله مانند می‌دهد. شکست نور در ظروف کریستالی زیاد است بنابراین جلوه‌ای زیبا به آن‌ها می‌دهد. تنها عیب آن هزینه گران این ظروف هست اما کیفیت‌شان بهتر از بلور است همچنین به دلیل مقدار سرب آن برای استفاده روزمره مناسب نیستند.

سرویس بلور

سرویس پذیرایی بلور؛ همان ظروف شیشه‌ای است. ظروفی بسیار سبک و ضخامت کم که شفافیت آن نسبت به کریستال کمتر است. قیمت آن‌ها نسبت به کریستال کمتر است و برای سلامتی هم ضرری ندارند و می‌توان برای غذاهای گرم و سرد استفاده کرد. تنها عیب آن این است که به زیبایی ظروف کریستالی نیستند.

سرویس آرکوپال

سرویس آرکوپال: آرکوپال کلمه‌ای ترکیبی‌ست از آرک و اوپال. آرک یک شرکت فرانسوی است که برای اولین بار از سنگ رسوبی و طبیعی اوپال ظرف تولید کرد. ظروف آرکوپال ترکیبی از شیشه و چینی هستند که از شیشه زیباتر و از چینی سبک‌ترند. این ظروف نسبت به چینی مقاوم‌تر هستند و ماندگاری بالاتری دارند و البته دربرابر دمای زیاد هم مقاوم هستند و می‌توانید آن‌ها را در مایکروفر قرار دهید.

سرویس سرامیکی

ظروف سرامیکی: مواد تشکیل دهنده اینن ظروف خاک رس، کربن یا سیلیکون است و به هیچ عنوان از فلز استفاده نمی‌شود. کلمه سرامیک از کلمه یونانی keramos به معنای گل سفالگری گرفته شده است. ظروف سرامیکی ارزان و با دوام هستند که ضخیم‌تر و سنگین‌تر از چینی هستند و استفاده از آن‌ها برای پخت و پز نیز مناسب است.

انواع ظروف‌های با جنس‌های دیگری هم مانند ظروف مسی، چوبی، برنجی و ... نیز برای پذیرایی وجود دارند اما در خانه‌های ایرانی معمولا از این استفاده می‌شود می‌توانید بسته به سلیقه خود آن‌ها را جایگزین کنید.

ظروف پذیرایی بخرید ...

مجموعه حیاطمون شرایطی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم آورده که می‌توانید لوازم منزل، لوازم آشپزخانه و ظروف پذیرایی دست دوم خود را بفروشید. کافی است به وب‌سایت حیاطمون مراجعه کنید و به صورت رایگان آگهی ثبت کنید و البته به ازای هر 5 آگهی که ثبت کنید 10 لیر هدیه می‌گیرید. علاوه بر ثبت آگهی شما می‌توانید لوازم مورد نیاز خود را در وب‌سایت جستجو کنید و بنابر اطلاعاتی که در وب‌سایت وجود دارد خرید خود را انجام دهید

سخن پایانی ...

در این مطلب از مجله حیاطمون انواع ظروف پذیرایی را معرفی کردیم. در مطالب دیگر با انوا ع لوازم خانگی و نحوه نگهداری آن ها آشنا خواهید شد.


0 views